Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego

Police 4338246 1920

Redakcja

19 marca, 2023

Fotograficzną pamięcią wykazał się sierż. Mateusz Nycz z pszczyńskiej komendy. Podczas powrotu do domu zauważył w samochodzie poszukiwanego do odbycia kary więzienia. 

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Miedźnej zs. w Woli wracając po zakończonej służbie do domu, zauważył w Gilowicach samochód, którym według posiadanych informacji miał poruszać się poszukiwany mężczyzna. 

Na miejscu pasażera rozpoznał osobę odpowiadającą rysopisowi osoby poszukiwanej, zawrócił, a następnie powiadomił swoich kolegów pełniących tego dnia służbę. 

- Do czasu przyjazdu mundurowych, dzielnicowy jechał za obserwowanym pojazdem, informując na bieżąco dyżurnego o jego lokalizacji. Na efekty tej współpracy nie trzeba było długo czekać, już po chwili 32-letni mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowego wspólnie z umundurowanym patrolem policji - relacjonuje policja.

32-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pszczynie do odbycia kary 2 lat więzienia za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego w warunkach recydywy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 47.0µg/m3 PM2.5: 37.8µg/m3