Sportowcy polonijni z całego świata rywalizowali w Wiśle

fot. UM Wisła

Redakcja

21 grudnia, 2022

Polonia z wielu krajów zjechała do Wisły, by znów spotkać się w zimowej aurze Perły Beskidów, ale również po to, aby zmierzyć się ze sobą w sportowej rywalizacji.

W dniach 19-20 grudnia na Wiślańskim rynku odbywał się Polonijny Festiwal Nordic Walking, natomiast na Kubalonce odbyły się Międzynarodowe Polonijne Mistrzostwa w Narciarstwie Biegowym.

Pierwszego dnia rywalizacji amatorzy biegów narciarskich zmierzyli się z niełatwymi trasami biegowymi na Kubalonce. Były zarówno ostre podbiegi, jak i strome zjazdy, ale wszyscy dzielnie walczyli o każdą sekundę.

Tego samego dnia na Placu Hoffa w Wiśle rozegrane zostały pierwsze starty w Polonijnym Festiwalu Nordic Walking – indywidualne. Trasa prowadziła malowniczymi alejkami Parku Kopczyńskiego, Bulwarem nad rzeką, a start i meta znajdowały się na wiślańskim rynku.

Drugiego dnia polonijnej rywalizacji na Kubalonce zawodnicy zmagali się w stylu dowolnym, czyli tzw. łyżwie. Zaś na wiślańskim rynku w Festiwalu Nordic Walking królowały sztafety: męskie, damskie i mieszane.

fot. UM Wisła

powiązane artykuły:

113390
Turystyka 1 marca, 2022

Wisła gospodarzem XV Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych. Wśród przedstawicieli Polonii nie zabr

Polonijny Festiwal Nordic Walking
Wydarzenia 15 grudnia, 2022

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” wraz z Polskim Komitetem Olimpijskim zapraszają mieszkańców Wis

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 14.0µg/m3