Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-2 °C
AAA

Wisła i Ustroń gotowe... na ferie zimowe [GALERIA]

Skocz w Beskidy
Wisła Skolnity
Stacje narciarskie zrzeszone pod szyldem Wiślański Skipass to 14. ośrodków z Ustronia i Wisły. Łączy je jeden Skipass, który pozwala szusować na każdym z tych stoków. Różnorodność tras i ich stopnia trudności nie pozwala się nudzić. Każdy narciarz i snowboardzista znajdzie coś dla siebie.

Wszystkie stacje w swojej ofercie mają szkoły narciarskie – w zależności od stoku organizowane są grupowe lub indywidualne szkolenia. Dostępne są wypożyczalnie sprzętu. Przy stokach również działają serwisy, gdzie można sprawdzić lub podreperować narty i snowboardy. Również oferta gastronomiczna i noclegowa jest odpowiednio przygotowana na czas ferii. Dostępne są znacznie rozbudowane parkingi. Niektóre stoki, jak np. Siglany, pomagają w dostaniu się na stok przez kursujące busy. W Wiśle i Ustroniu nie ma czasu na nudę. Wiślański Skipass gwarantuje wiele atrakcji nie tylko w okresie ferii, ale przez cały sezon zimowy. Szczególną ofertę przygotowały ośrodki na czas ferii zimowych.

Stacja narciarska Skolnity w Wiśle  przygotowała aż 7 turnusów szkół i przedszkoli narciarskich. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Prowadzą je najlepsi instruktorzy. Szczegóły znajdują się pod adresem https://skolnity.pl/szkolenia-grupowe/.

Podobnie w stacji Siglany – ruszyły już zapisy do trzech szkółek narciarskich. Pinki, Byrtuś i Siglany zapraszają dzieci w wieku od 6 do 12 lat na narciarskie zajęcia. Prowadzą je wykwalifikowani instruktorzy, mający wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Atutem jest maksymalna liczba dzieci w grupie – tylko 7. W trakcie ferii wszystkie trasy będą dostępne, łącznie z naśnieżoną oślą łączką. Ratrakowanie jest codziennie od 16 do 17.

Ośrodek w Palenicy w Ustroniu również ma w swojej ofercie szkoły narciarskie, ale także przedszkole zimowe dla dzieci. Wszystko to dzieje się na małym wyciągu.

Klepki w Wiśle Malince również na czas ferii otwierają przedszkole narciarskie. Rodzice mogą zostawić dzieci pod opieką instruktorów i nacieszyć się chwilą wolności na stoku. Dodatkowo, jeżeli tylko będą odpowiednie warunki, Klepki w każdą sobotę organizują zawody na stoku.

Wyciąg Partecznik w Wiśle to ośrodek dla tych którzy chcą się nauczyć jeździć na nartach oraz miłośników saneczek i ślizgów.
Nie ważne ile masz lat - zimowy plac zabaw i karuzela to atrakcja także dla nieco starszych dzieci. Ośrodek zaprasza na zimowy plac zabaw oraz karuzelę śnieżną. Saneczki i ślizgi są dostępne w cenie wstępu. Stok dla początkujących o równomiernym nachyleniu 6% jest lubiany przez osoby stawiające pierwsze kroki na nartach. Od sezonu 2020 zapraszamy przy placu zabaw do nowego baru z panoramicznym widokiem na wszystkie trzy atrakcje. W barze znajduje się kominek.

Stacja Cienków w Wiśle przygotowuje się na akcję Start do nart, która będzie trwać od 23 do 26 stycznia. We współpracy z Radiem Zet powstanie zimowe miasteczko na stoku. Tam będzie można porozmawiać z instruktorami, poradzić się, zrobić odpowiednią rozgrzewkę i przetestować sprzęt. Dodatkowo będzie tam strefa relaksu i wiele zabaw z animatorami oraz konkursów z nagrodami. Miasteczko jest czynne od piątku do niedzieli od 10 do 15.

Stacja narciarska w Poniwcu otwiera Akademię narciarsko-snowboardową dla dzieci. Dodatkowo 2 lutego organizują dużą imprezę – Puchar Poniwca. Jest ona w ramach Puchary Korony Czantorii. Dla spragnionych zimowych sportowych doświadczeń będą dostępne treningi na tyczkach i skoki na BigAirBag, które poprowadzi Paulina Ligocka, polska olimpijka.

Stacja Narciarska Soszów zaprasza rodziny z dziećmi. Dostępna jest szkoła narciarska NOVA, kolej krzesełkowa obsługuje także pieszych turystów. Na zakończenie ferii na stacji pośredniej planowana jest impreza z dj-em.


Komentarze