Spokojne obchody Święta Niepodległości w województwie śląskim

Csm DSC 7394 66fac12717

Redakcja

12 listopada, 2022

Ponad 20 tysięcy osób uczestniczyło w kilkudziesięciu uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości w województwie śląskim. Policja nie odnotowała zakłóceń porządku publicznego.

W wielu miejscach w województwie śląskim zorganizowano kilkadziesiąt różnych uroczystości związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Odbyły się też wydarzenia towarzyszące jak np. koncerty, biegi lub nawet turnieje piłkarskie. W przeciwieństwie do obchodów w innych rejonach Polski, w województwie śląskim było spokojnie.

Według danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego 11 listopada na terenie województwa śląskiego odbyły się 82 oficjalne uroczystości związane z Świętem Niepodległości.  Uczestniczyło w nich 22749 osób. Nie odnotowano zakłóceń porządku publicznego.

Największe obchody zorganizował Urząd Marszałkowski przy Stadionie Śląskim, gdzie odbyły się koncerty, a mieszkańcy regionu mogli uczestniczyć w pikniku. Mniejsze uroczystości zorganizowano również w Katowicach, Tychach czy nawet w Bieruniu. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.5µg/m3 PM2.5: 9.8µg/m3