Park Miliona Świateł znów w Zabrzu

Park miliona swiatel zabrze 2022 fot Pawel Ja Nic Janicki 164 scaled

Redakcja

12 listopada, 2022

Park Miliona Świateł rozbłysnął na Kąpielisku Leśnym w Zabrzu. Pałac Królowej Śniegu, świetlista komnata, górka do zjeżdżania, tron Królowej Śniegu i foto punkty, to tylko część atrakcji, jakie czekają na odwiedzających.

Zimowe zagospodarowanie Kąpieliska Leśnego przy pomocy świetlnych instalacji to drugie otwarcie tego miejsca na tysiące spacerujących mieszkańców i turystów.

Na zwiedzających czeka pełna ciekawych  interaktywnych atrakcji i pobudzająca wszelkie zmysły, zimowa kraina Królowej Śniegu. Spacerując rozświetlonymi alejkami, w pobliżu jeziora, spotkamy m.in. chętnie pozujące do wspólnego zdjęcia, zwierzęta. Czeka tu pałac Królowej, jak również zabawa na świetlistej karuzeli. Dla amatorów śnieżnego szaleństwa przygotowano z kolei górkę do zjeżdżania.

Niezwykłych doznań dostarczy multimedialna Kryształowa Komnata, przypominająca z oddali ogromną koronę. W tej niemal 10-metrowej instalacji można podziwiać niezwykle atrakcyjny, kolorowy świetlno-muzyczny spektakl. W kolorowej krainie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych.

W specjalnie przygotowanym osłoniętym namiocie najmłodsze dzieci w podróż zabierze kolorowy Polarny Pociąg pilnowany przez uroczych strażników Królowej Śniegu – Świecące Polarne Niedźwiedzie. A na odważnych dorosłych czeka tron samej Królowej Śniegu.

Właśnie z myślą o pamiątkowych zdjęciach oraz o miłośnikach mediów społecznościowych przewidziano wiele atrakcyjnych foto punktów, choć ze względu na niezwykłą grę świateł i blasków, ilość możliwości fotograficznych jest wprost nieskończona. Nie zabrakło tu również instalacji dla zakochanych w postaci świetlnego napisu MIŁOŚĆ.

 

Źródło: UM Zabrze

Park miliona swiatel zabrze 2022 fot Pawel Ja Nic Janicki 028 scaled

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 7.1µg/m3