Nie żyje Zbigniew Cieślar. Był utytułowanym rajdowcem z Wisły

76326cc895870fbbdf29b6d66f2383a5

Redakcja

12 listopada, 2022

Nie żyje Zbigniew Cieślar. Cierpiał na nowotwór. Dwukrotnie zdobywał rajdowe mistrzostwo Polski jako pilot w klasie 3.

Zbigniew Cieślar pochodzi z Wisły. Fani motoryzacji wiedzą, że dwukrotnie zdobywał rajdowe mistrzostwo Polski jako pilot w klasie 3. W ubiegłym roku cieszył się z tytułu u boku Łukasza Byśkiniewicza. Natomiast fani skoków narciarskich znają córkę pilota rajdowego - Paulinę Cieślar, która w ubiegłym sezonie rywalizowała w zawodach FIS Cup.

Ponad pół roku temu informowaliśmy o zbiórce na leczenie mistrza rajdowego z Wisły. W listopadzie 2021 roku w dniu, w którym Byśkiniewicz i Cieślar zapewnili sobie mistrzostwo Polski, doświadczony pilot z Wisły poczuł bardzo silny ból kręgosłupa, który wręcz uniemożliwił mu mówienie. Późniejsze badania wykazały wykazały złamania kręgów odcinka piersiowego kręgosłupa, złamanie żebra i mostka. Czy to stało się z powodu rajdów? Niestety nie. Następna diagnoza była jeszcze gorsza. U Zbigniewa Cieślara stwierdzono wtórny nowotwór kręgosłupa, żeber, miednicy, a następnie poważne zmiany rakowe na narządach wewnętrznych. Lekarze ocenili, że nowotworem pierwotnym mógł być nowotwór płuc lub pęcherza moczowego..

Rajdowiec, który zawsze podkreślał, że kocha swoją Wisłę, walczył z chorobą przez rok. 11 listopada 2022 roku zmarł. - Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość w dniu dzisiejszym odeszła od świata rajdów bardzo nam ważna osoba. Zbysiu wygrywaj tam u góry niebiańskie oesy a rodzinie składamy najszczersze kondolencje - poinformowała Safety Rally Park Kaczyce 2.0

- Po walce z chorobą wczoraj odszedł od nas Zbigniew Cieślar, wiślanin, pilot rajdowy, ale przede wszystkim serdeczny człowiek, zawsze gotowy do pomocy innym - napisał burmistrz Wisły, Tomasz Bujok.

30 września 2022 przy okazji rozpoczęcia Rajdu Wisły, odsłonięto tablicę z nazwiskiem rajdowca w Alei Gwiazd Sportu.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.1µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3