Marszałek Grodzki odwiedził sosnowiecki szpital

Sosn6

Redakcja

12 listopada, 2022

- To ogromny potencjał, który powinien być wykorzystywany z korzyścią dla pacjentów - mówił o bloku operacyjnym w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim Tomasz Grodzki. Marszałek Senatu odwiedził placówkę podczas wizyty w Sosnowcu.

W środę, 9 listopada, Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki odwiedził Sosnowiecki Szpital Miejski. W placówce zwiedził m.in. i nowoczesny Blok Operacyjny oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Budowa nowego skrzydła, w którym są zlokalizowane Blok Operacyjny oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej terapii to jedna z największych inwestycji w historii Szpitala. Kosztowała ona blisko 45 mln zł. Prawie 6 tysięcy zabiegów rocznie to bilans operacji przeprowadzanych tam przez zespół doświadczonych specjalistów. Kolejnym krokiem w rozwoju Szpitala będzie otwarcie już w pełni wyposażonego i przygotowanego do pracy Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który jest niezbędny do kompleksowej obsługi Pacjentów wymagających wsparcia specjalistycznym sprzętem, będącym na wyposażeniu oddziału.


W spotkaniu z marszałkiem Senatu brali udział także Prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego Aneta Kawka, Senator Rzeczpospolitej Polskiej Joanna Sekuła oraz Prezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego Władysław Perchaluk. W towarzystwie Dyrektora Medycznego Szpitala dr n. med. Bogdana Wójcika oraz Kierownika Bloku Operacyjnego lek. Andrzeja Witowskiego.

- Zobaczyłem nowoczesny Blok Operacyjny i Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, który czeka na kontrakt z NFZ. To ogromny potencjał, który powinien być wykorzystywany z korzyścią dla pacjentów. Sosnowiecki Szpital Miejski jako nowoczesna, stale rozwijająca się placówka medyczna, dzięki Oddziałowi Intensywnej Terapii zapewni kompleksową opiekę nad chorymi w najcięższych stanach - powiedział Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki.

W trakcie pandemii szpital pozyskał z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych sprzęt wart ponad 2,5 mln zł, który służył ratowaniu życia i zdrowia pacjentów z COVID-19. Dzięki 2 mln wsparcia z Gminy Sosnowiec, doposażono dodatkowo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który jest w pełnej gotowości do zapewnienia kompleksowej opieki dla pacjentów wymagających specjalistycznej aparatury monitorującej i podtrzymującej funkcje życiowe. Obecnie, do uruchomienia Oddziału potrzebny jest jedynie kontrakt Narodowym Funduszem Zdrowia.

Po prezentacji Bloku Operacyjnego omówiono potrzebę przeprowadzenia koniecznych zmian w legislacji, które pomogłyby usprawnić system funkcjonowania szpitali. Tematem rozmowy była także akcja protestacyjna Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego. Szpitale Powiatowe w obliczu decyzji władz państwowych w zakresie ochrony zdrowia przeżywają poważne trudności i grozi im zapaść finansowa.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 48.5µg/m3 PM2.5: 39.9µg/m3