Specjalne oferty i dodatkowe pociągi. Za nami kolejny długi weekend z Kolejami Śląskimi

Ekologia koleje slaskie

Redakcja

6 czerwca 2024

W miniony długi weekend, od 29 maja do 2 czerwca Koleje Śląskie wybrało ponad 200 tys. pasażerów. Najwięcej podróżowało pociągami na liniach Częstochowa – Gliwice, Katowice – Zwardoń i Katowice – Wisła.

Od środy, 29 maja do niedzieli, 2 czerwca na linii S1 łączącej Gliwice i Częstochowę podróżowało ponad 80 tys. osób. Połączenia na trasie Katowice – Zwardoń wybrało ponad 44 tys., a z Katowic do Wisły ponad 15 tys. pasażerów.

Bezpłatne bilety i specjalne zniżki dla pasażerów

W miniony weekend obchodziliśmy Dzień Dziecka i 15. edycję Industriady. Koleje Śląskie przyłączyły się do świętowania: na najmłodszych pasażerów czekały książeczki i kolorowanki z podróżą pociągiem w roli głównej, a miłośnicy Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego mogli skorzystać z puli 2 tys. darmowych biletów na przejazdy. Nie zabrakło także specjalnych promocji na długi weekend. 

– Regularnie przygotowujemy specjalne oferty, które mają zachęcić pasażerów do wyboru Kolei Śląskich. Od 29 maja do 2 czerwca można było skorzystać z oferty “W grupie raźniej”, dzięki której cztery osoby mogły podróżować z Kolejami Śląskimi przez 24 godziny bez limitu – mówi Tomasz Niedziela, wiceprezes Kolei Śląskich ds. handlowych.

Bisowe pociągi na torach

W długi weekend regionalny przewoźnik przygotował dodatkową parę pociągów z Katowic do Wisły i z Rybnika do Wisły. Dodatkowo, w związku z dużą frekwencją w pojazdach 30 i 31 maja oraz 2 czerwca na tory wyjechały dodatkowe składy. Bisowe pociągi odjeżdżały Katowic o godz. 10:15, a o godz. 16:49 ze stacji Wisła Uzdrowisko.

Coraz częściej wybieramy kolej

Długie weekendy w maju i w czerwcu pokazały, że w dni wolne od pracy coraz częściej wybieramy kolej jako środek transportu. W trakcie długich weekendów rekordowy był czwartek 2 maja – tylko tego dnia z usług Kolei Śląskich skorzystało ponad 65 tys. osób.

powiązane artykuły:

Zmiana rozkladu kolei slaskich 1
Turystyka 5 czerwca 2024

Druga niedziela czerwca to, jak co roku czas na letnią korektę rozkładu jazdy na kolei. Dokładnie

System limitowania miejsc na przewoz rowerow
Wiadomości 4 czerwca 2024

22 czerwca startuje system limitowania miejsc na przewóz rowerów w pociągach Kolei Śl

Pociag bez barier
Wiadomości 6 czerwca 2024

Jak co roku na tory województwa wyjedzie „Pociąg bez barier” Kolei Śląskich. W sobotę, 8 czerwca

Wycieczka pociagiem z dzieckiem
Lifestyle 1 czerwca 2024

Podróż pociągiem to doskonała okazja do spędzenia czasu z dzieckiem. Bez konieczności sku

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.1µg/m3 PM2.5: 13.2µg/m3