Sosnowieckie mini zoo pod okiem kamer. Zwierzęta były szczute psami i dokarmiane czym popadnie

Kamery w mini zoo w sosnowcu

Redakcja

20 marca, 2023

Nowe kamery będą czuwać nad bezpieczeństwem zwierzaków z kazimierzowskiego mini zoo. Trwa instalacja 16 kamer w obiekcie zarządzanym przez Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu.

Mini zoo w Kazimierzu przez 7 dni w tygodniu przyciąga spacerowiczów, którzy mogą podziwiać takie zwierzęta, jak: arui grzywiaste, daniele zwyczajne, kozy, świnkę wietnamską, szopa pracza, gęsi, kaczki i inne. Jest to integralna część parku, zawsze otwarta. To jednak wiąże się także z pewnymi problemami.

- Jakiś czas temu wprowadziliśmy ograniczenie dla właścicieli z psami. Kochamy zwierzaki, ale nasi podopieczni mogą się bać czworonogów - tłumaczy Marlena Siwiec, zastępca dyrektora ds. administracyjno-gospodarczych Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych.

W przeszłości dochodziło już do sytuacji, w których szczuto zwierzęta psami - dla zabawy... Od wielu miesięcy na ogrodzeniach wiszą także informacje o zakazie karmienia zwierząt. Mimo to, nadal zdarzają się odwiedzający, którzy karmią zwierzęta czym popadnie. 

- Są to incydentalne zdarzenia i stanowią tak naprawdę promil, jednak zostawiają trwały ślad na zwierzętach z mini zoo – tłumaczą pracownicy MZUK. 

Na początku roku miał także miejsce incydent z puszczaniem petard w pobliżu zwierząt.

mini zoo w sosnowcu

Montaż monitoringu jest już na ostatniej prostej. Trwa instalacja 16 kamer na słupach, a także 6 głośników, mikrofonu obsługiwanego przez pracownika oraz całego osprzętu. Dzięki głośnikom, w razie potrzeby, będzie można nadać komunikaty głosowe. Co równie istotne, system będzie przechowywał wideo przez miesiąc, więc pracownicy bez większych problemów będą mogli odtwarzać nagrania. Koszt to prawie 43 tysiące złotych. Całość ma być gotowa w kwietniu. System daje także możliwość podpięcia do internetu oraz instalacji kolejnych 16 kamer.

powiązane artykuły:

325205943 2006139156258085 1271930523834842520 n
Lokalne 12 stycznia, 2023

Nie żyje Kubuś, 14-letni kangur, który był jedną z największych atrakcji sosnowieckiego mini ZOO.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3