Sosnowiec Fun Festival 2024 już w ten weekend!

Dni sosnowca

Redakcja

7 czerwca 2024

Dni Sosnowca, funkcjonujące obecnie jako Sosnowiec Fun Festival, to impreza, na którą co roku czekamy. Nie inaczej jest i tym razem. Trzydniowe święto zyskało kolejnych artystów.

Dni miasta mają już stałe miejsce w kalendarzu imprez odbywających się w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. W 2022 roku miejskie święto powróciło po pandemicznej przerwie, z kolei w 2023 roku po raz pierwszy odbyło się na terenach przy nowo powstałych nowoczesnych obiektach sportowych ArcelorMittal Parku.

Dni Sosnowca od wielu lat są ważną, jeśli nie najważniejszą, miejską imprezą. W tym roku w ramach miejskiego święta zapraszam Was po raz drugi w historii na Sosnowiec Fun Festival, który odbywać się będzie na terenach przy ArcelorMittal Parku. W tym roku impreza odbywać się będzie ze sporym rozmachem, a lista artystów prezentuje się niezwykle imponująco – podkreśla prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński

Co ważne, doszło na niej do kilku zmian.

- Pierwszy line-up obejmował Darię Zawiałow, ale niestety artystka, z przyczyn zdrowotnych, musiała zrezygnować z występu w Sosnowcu. Chcieliśmy jednak zachować wysokim poziom, stąd zaprosiliśmy dwójkę nowych artystów. Na Fun Festivalu usłyszymy Natalię Nykiel, której głos i utwory zna chyba każdy, a na scenie pojawi się też Tribbs, który zagwarantuje nam doskonałą, taneczną zabawę – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Tegoroczna edycja Sosnowiec Fun Festival odbędzie się w dniach 7-9 czerwca. Wystąpią:

PIĄTEK 7.6.2024
18.00 - Nadmiar
Łydka Grubasa
IRA
KULT
SOBOTA 8.6.2024
18.00 - Ikarus Feel
Dawid Tyszkowski
SMOLIK & KEV FOX
NATALIA NYKIEL

TRIBBS

NIEDZIELA 9.6.2024

18.00 - Sosnowiecka Orkiestra Dęta Klub im. Kiepury DĘTA
GRUBSON

SYLWIA GRZESZCZAK
BAJM

Jednak koncerty to nie wszystko. Na terenie wokół obiektów ArcelorMittal Parku będzie mnóstwo atrakcji i to niemal przez cały czas – od piątku począwszy. Miasteczko festiwalowe ruszy w piątek, o godzinie 15.00. Wesołe miasteczko, gastronomia, strefa chilloutu, namioty rozmaitości i pola atrakcji. Tutaj będzie się działo. Zajęcia sportowe, pokazy sportowe, strefa outcourt, malowanie buziek, pojawią się też hokeiści, treningi, pilates, mini disco i wiele, wiele więcej. W sobotę i niedzielę atrakcje ruszają o godzinie 12.00.

powiązane artykuły:

Loteria pit w sosnowcu
Lokalne 5 czerwca 2024

Już po raz ósmy Sosnowiec zaprasza mieszkańców płacących podatki w swoim mieście do udzia

Budzet obywatelski w sosnowcu
Lokalne 19 maja 2024

W dniach 24 maja-17 czerwca 2024 r. mieszkańcy będą mogli składać projekty w ram

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.5µg/m3 PM2.5: 4.1µg/m3