Loteria PIT w Sosnowcu powraca. Nagroda główna to 10 tysięcy złotych!

Loteria pit w sosnowcu

Redakcja

5 czerwca 2024

Już po raz ósmy Sosnowiec zaprasza mieszkańców płacących podatki w swoim mieście do udziału w kolejnej edycji akcji „Loteria PIT w Sosnowcu".

Loteria to jeden ze sposobów na przyciągnięcie nowych, ale i zatrzymanie obecnych mieszkańców miasta. Jednocześnie pokazuje, że podatki warto płacić we własnym mieście. Pamiętajmy, że płacenie podatków na terenie miasta daje pewność, że część środków wróci do nas w postaci inwestycji w najbliższe otoczenie mieszkańca. Serdecznie dziękuję wszystkim którzy do tej pory wzięli udział w naszej loterii i zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej edycji – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Na uczestników loterii jak co roku czekają atrakcyjne nagrody. Tym razem nagrodą główną jest czek o wartości 10 tysięcy złotych. Ponadto do wygrania dwa czeki o wartości 5 tysięcy złotych, dziesięć rowerów trekkingowych marki Romet oraz dziesięć par słuchawek nausznych marki JBL.

- Loteria jest swego rodzaju wyrazem wdzięczności dla mieszkańców za ich wkład w rozwój miasta dzięki wpłatom podatku dochodowego. Tym razem czekamy na zgłoszenia do 4 sierpnia 2024 roku. PIT za 2023 rok musi być złożony w sosnowieckim urzędzie skarbowym, ponadto należy wskazać Sosnowiec jako miejsce zamieszkania w zeznaniu podatkowym. Losowanie laureatów nagród odbędzie się 13 sierpnia 2024 roku – mówi Anna Mastalerz z Wydziału Rozwoju i Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego.

Aby wziąć udział w Loterii należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Można to zrobić na dwa sposoby:

  • wysyłając zgłoszenie w formie elektronicznej za pośrednictwem strony internetowej loterii – www.loteriapitwsosnowcu.pl
  • wypełniając formularz zgłoszeniowy w formie papierowej i wrzucając go do urny w budynku głównym Urzędu Miejskiego przy al. Zwycięstwa 20 (należy pamiętać o zaznaczeniu wszystkich zgód, aby zgłoszenie było ważne)

Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznej edycji wzięło udział 3520 mieszkańców, z czego 341 osób po raz pierwszy rozliczających podatek dochodowy w Sosnowcu. 

Jak będzie tym razem? Dla kogo „13" będzie szczęśliwa w losowaniu? Tego dowiemy się już niebawem.

powiązane artykuły:

Co to jest pit
Lifestyle 22 grudnia 2023

Podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) jest fundamentalnym elementem finansów publicznych, st

pit z zus poradnik
Lifestyle 10 lutego 2023

PIT z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych otrzymają emeryci, renciści, jak również osoby pobi

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.9µg/m3 PM2.5: 6.2µg/m3