SnowFest 2023 w Szczyrku- znamy kolejnych wykonawców

snowfest 2023 wykonawcy

Redakcja

28 stycznia, 2023

Niespełna miesiąc dzieli nas od największego muzycznego święta w samym środku zimy - jubileuszowej X. edycji jedynego i niepowtarzalnego festiwalu SnowFest 2023.

Do obecnego line-upu dołączają Digitalism – czyli duet, który jak żaden inny potrafi zadbać o energię na parkiecie. Tak brzmiałby Daft Punk gdyby w składzie miał jeszcze perkusistę" - mówiło się o Digitalism tuż po premierze ich pierwszych singli i koncertów. Poza legendarnymi autorami „Pogo" w Szczyrku pojawi się także nasz największy towar eksportowy - Catz `n Dogz. Trudno było wyobrazić sobie jubileuszową edycję SnowFest bez nich, zwłaszcza, że świętują okrągłe 20 lat obecności na elektronicznej scenie!

Pojawi się również znany szczyrkowskiej publiczności, jeden z pierwszych brytyjskich MC na światowej scenie - MC Conrad, który już we wczesnych latach 90. skutecznie i konsekwentnie promował muzykę podziemia z pogranicza hip-hopu i electro. Stały bywalec najważniejszych klubów na świecie oraz festiwalowych scen, gdzie uchodzi za niekwestionowaną ikonę drum'n'bassu podczas SnowFest pojawi się z polskim pionierem tego gatunku oraz rezydentem festiwalu - Ros Addiction.

Powyższe festiwalowe nazwiska dopełnią inni rezydenci festiwalu oraz jedni z najdłużej działających na scenie projektów elektronicznych - Last Robots: iRobot i Bert.

Połamane dźwięki zaserwują także bezkompromisowi CLS & Wax, czyli polski duet, którego muzykę w swoich setach bardzo często grywają takie gwiazdy gatunku jak Grooverider czy LTJ Bukem.

Na festiwalu pojawi się także wcześniej ogłoszony i wzmiankowany m.in. legendarny Dimension, uwielbiani w kraju nad Wisłą - Fisz Emade Tworzywo, zaskakujący Bass Astral, wszechstronna An On Bast oraz liryczny mistrz asthma. Nie zabraknie również szefa Metalheadz i uosobienia muzyki bassowej - Goldiego, który wystąpi z jednym z najprężniej rozwijających się autorów tekstów na bristolskiej scenie muzycznej - Medic MC, wielbiony przez SnowFestową publiczność pół-człowiek, pół-raper - Grubson, unikatowy projekt Rysy oraz powracających po latach do występowania na festiwalowych scenach - Pendulum.

powiązane artykuły:

SnowFest Festival 2023
Wiadomości 10 grudnia, 2022

Największe muzyczne święto w samym środku zimy! Jubileuszowa X. edycja jedynego i niepowt

IMG 5546
Turystyka 6 marca, 2022

Za nami Snowfest Festiwal 2022! Na skoczni w Szczyrku wystąpili najlepsi freestylowcy w Polsce preze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.4µg/m3 PM2.5: 9.9µg/m3