Dwudniowe show w Szczyrku! Za nami Snowfest Festiwal 2022! [WIDEO + FOTO]

IMG 5546

Redakcja

6 marca, 2022

Za nami Snowfest Festiwal 2022! Na skoczni w Szczyrku wystąpili najlepsi freestylowcy w Polsce prezentując przed liczną widownią swoje najbardziej widowiskowe triki. Zaś w szczyrkowskim amfiteatrze publiczność rozgrzewali tacy artyści jak PRO8L3M, Bitamina czy Łona i Webber.

W dniach 4 i 5 marca 2022 odbył się w Szczyrku SnowFest Festiwal! Choć mogłoby się wydawać, że zima już się kończy, jednak zabawa może trwać nadal, jak udowodnili organizatorzy festiwalu. Na gości zgromadzonych pod szczyrkowską skocznią czekała moc atrakcji - scena główna w amfiteatrze, na której mogli posłuchać Chase & Status czy 2manydjs, bassowych królów jak MetrikCulture Shock, największy polski towar eksportowy w muzyce elektronicznej – Catz`n Dogz, jedno z największych muzycznych odkryć ostatnich miesięcy - Third Son, hip-hopowych hegemonów z PRO8L3M-u, a także czołówkę polskiej sceny koncertowej - Bitamina, Łona i Webber czy festiwalowych rezydentów Last Robots i Ros Addiction

Poza wydarzeniami na głównej scenie pod skocznią Skalite w tym roku nie zabrakło creme de la creme polskiej elektroniki, którzy zadbali o odpowiednio wysokie tempo i wysoki poziom endorfin we krwi. Gości rozgrzewali m.in. DJ Felipe, Św. Bass, Punchline oraz Spisek Jednego. 

Dodatkowe atrakcje zapewniła m.in. firma Porsche, w której namiocie można było usiąść w symulatorze i samemu poczuć się jak rajdowy mistrz. Dla głodnych wrażeń nie zabrakło także strefy foodtrucków oferujących specjały kuchni greckiej, meksykańskiej i amerykańskiej. 

Drugim nieodłącznym elementem SnowFest 2022 Powered by TAURON były zmagania najlepszych riderów w kraju nad Wisłą! Po rocznej, wymuszonej pandemią przerwie na scenę wrócił SnowFest Games – jeden z największych i najbardziej widowiskowych eventów feestyle'owych w tej części Europy.  Zawody mimo nieustannie padającego śniegu dostarczyły niesamowitych wrażeń i były też wyzwaniem dla samych zawodników. W kategorii snowboard zwyciężył trzykrotny olimpijczyk, Michał Ligocki, a w kategorii freeski najwyższe miejsce na podium zajął Kacper Zwijacz. 

autor i foto: Magdalena Klyta

DSC 3384

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.4µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3