Śląskie Urzędy Skarbowe zamknięte do końca czerwca. Na COVID-19 zmarła jedna z pracownic!

Szczepionka na koronawirus

Redakcja

12 czerwca 2020

Już u 26 pracowników śląskich Urzędów Skarbowych wykryto koronawirusa. W poniedziałek zmarła urzędniczka z Cieszyna. Pracownicy już zapowiedzieli protest i oskarżają dyrekcję o niekompetencję.

W środę podjęta została decyzja o całkowitym zamknięciu wszystkich Urzędów Skarbowych w województwie śląskim. Powód? Oczywiście epidemia koronawirusa i kolejne odnotowane przypadki zakażeń wśród pracowników tych placówek. Do końca czerwca urzędy będą pracowały w formie zdalnej.

Urzędy Skarbowe telefonicznie będą czynne od poniedziałku do piątku od godziny 7:30 do 14:30. Oprócz tego możemy spokojnie wysłać do Urzędu Skarbowego dokumenty pocztą, e-mailem lub przez e-deklaracjępodkreślił Michał Kasprzak, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Katowicach. 

Przed wejściem do Śląskich i Zagłębiowskich Urzędów Skarbowych staną skrzynki podawcze, do których będzie można wrzucić wszelkiego rodzaju pisma urzędowe. Jedynie w niektórych przypadkach, klienci będą się musieli w skarbówce pojawić osobiście jak choćby w sytuacji gdy taka osoba zostanie wezwana do osobistego stawienia się w budynku skarbówki.

Jak informują dziennikarze radia Eska w aż 7 urzędach skarbowych w regionie wykryto co najmniej jeden przypadek zakażenia koronawirusem. Urzędnicy już zapowiedzieli protest i oskarżają dyrektora o niekompetencję.

Źródło: slask.eska.p

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.7µg/m3 PM2.5: 12.6µg/m3