Artyści mają dość! Ruszyła akcja #OtwieramyKoncerty

Concert 768722 1920

Redakcja

11 czerwca 2020

Covid-19 pokrzyżował nasze plany, zarówno prywatne jak i zawodowe. Od połowy marca nie gramy dla Was koncertów, zostały odwołane trasy, festiwale. Nasza branża bardzo dotkliwie odczuwa skutki wirusa. Jako pierwsza została pozbawiona możliwości pracy - czytamy w apelu jaki kierują do rządu artyści z całej Polski. W ostatnich dniach do akcji #OtwieramyKoncerty dołączają kolejni przedstawiciele branży artystycznej w całym kraju!

Teraz, kiedy inne sektory biznesu są odmrażane, sportowe areny mogą wypełniać się publicznością (obecnie nawet do 10 tys. osób na jednym meczu), a w mediach obserwujemy kilkutysięczne zgromadzenia, my także chcemy wrócić do pracy - apelują przedstawiciele muzyków, którzy mimo zdjęcia kolejnych obostrzeń nadal nie mogą normalnie funkcjonować i koncertować.

Brak imprez z udziałem publiczności to oczywiście przede wszystkim ogromne straty finansowe, co ważne nie tylko dla muzyków czy artystów, ale także dla wielu firmach zajmujących się zazwyczaj organizacją i obsługa tych przedsięwzięć.  

Mamy wieloletnie doświadczenia i gotowość, by wspólnie z rządem podjąć współpracę przy opracowaniu i dalszym wdrażaniu procedur bezpiecznego uczestnictwa publiczności w wydarzeniach artystycznych - zapewniają przedstawiciele strony branży artystycznej z Izby Gospodarczej Menadżerów Artystów Polskich w organizacji

W ciągu kilku ostatnich dni do apelu dołączyli min. muzycy z zespołu FEEL, Anna Karwan, Kayah, Rafał Brzozowski, Natalia Kukulska, Wiki Gabor, Krzysztof Zalewski czy Agnieszka Chylińska. 

Więcej o tej akcji można dowiedzieć się pod linkiem http://otwieramykoncerty.pl

Foto: Pixabay.com/ Otwieramy Koncerty

103810094 125997575804480 4700488154816103175 n

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 7.9µg/m3