Śląska policja podsumowała majówkę. Zatrzymano ponad 160 pijanych kierowców

Statystyki policji

Redakcja

7 maja 2024

W naszym województwie doszło do 31 wypadków drogowych, w których 39 osób zostało rannych i niestety 2 osoby zginęły. Odnotowano także 640 kolizji. Mundurowi śląskiej drogówki zatrzymali 168 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, znajdując się pod wpływem alkoholu.

Podczas tegorocznego długiego majowego weekendu, podobnie jak w ubiegłych latach, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały zwiększone siły Policji.

Od środy do niedzieli na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i czy przestrzegają ograniczeń prędkości. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W czasie majowego weekendu na drogach województwa śląskiego doszło do 31 wypadków, w których 39 osób zostało rannych, 2 osoby  zginęły. Doszło także do 640 kolizji drogowych. Ponadto, mundurowi śląskiej drogówki zatrzymali 168 kierowców pod wpływem alkoholu. 

Podczas ubiegłorocznej majówki na terenie naszego województwa doszło do 19 wypadków, w których 25 zostało rannych, a 3 osoby zginęły. Policjanci zatrzymali 575 kierowców pod wpływem alkoholu. Na śląskich drogach doszło do 575 kolizji drogowych.


powiązane artykuły:

Wypadki motocyklistów
Wiadomości 3 maja 2024

Tylko w okresie od stycznia do końca kwietnia 2024 roku, na śląskich drogach odnotowano 60 wypad

Wypadek motocyklisty
Lokalne 5 maja 2024

Pszczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczora

Wypadek motocyklisty lyski
Lokalne 30 kwietnia 2024

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Lyskach (pow. rybnicki) na ulicy Dworcowej. 40-le

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3