Trzykrotny wzrost liczby wypadków z udziałem motocyklistów na śląskich drogach

Wypadki motocyklistów

Redakcja

3 maja 2024

Tylko w okresie od stycznia do końca kwietnia 2024 roku, na śląskich drogach odnotowano 60 wypadków z udziałem kierujących motocyklem, w których śmierć poniosło 5 osób, a 43 zostało rannych. W tym okresie doszło również do 116 kolizji z udziałem motocykli. W porównaniu do analogicznego okresu w roku 2023 w którym odnotowano 19 wypadków w których zginała 1 osoba a 22 zostały ranne, niestety widać ogromny wzrost liczby zdarzeń z udziałem motocyklistów.

Ładna pogoda w tym roku zawitała do nas szybciej, co sprawiło, że wielu motocyklistów wcześniej zaczęło sezon. Niestety, dla wielu z nich skończyło się to tragicznie. Brak przygotowania oraz zmienne warunki atmosferyczne, spowodowały trzykrotny wzrost zdarzeń na drogach województwa śląskiego, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Jeden z wypadków ostatnich dni, do którego doszło na ulicy Dworcowej w Lyskach, gdzie ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego wynikło, że kierujący motocyklem marki Honda, jadąc w kierunku Suminy, podczas wyprzedzania w miejscu zabronionym, w celu uniknięcia zdarzenia z pojazdem jadącym z przeciwka, gwałtownie zjechał na prawy pas ruchu, stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w bariery energochłonne. W wyniku tego zdarzenia na miejscu wypadku poniosła śmierć 15-letnia pasażerka motocykla, kierujący 40-latek zmarł wskutek odniesionych ran zmarł w szpitalu.

Kolejny wypadek w którym śmierć poniósł kierujący motocyklem miał miejsce w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Czarnieckiego. Mundurowi, wykonując na miejscu czynności pod nadzorem prokuratora, wstępnie ustalili, że 25-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego kierujący motocyklem yamaha, jadąc ulicą Czarnieckiego od strony ulicy Jastrzębskiej utracił panowanie nad motocyklem i zjechał na pobocze, gdzie z dużą siłą uderzył w ogrodzenie i przepusty drogowe. W wyniku odniesionych obrażeń, motocyklista poniósł śmierć na miejscu.


powiązane artykuły:

Wypadek smiertelny wodzisław
Lokalne 30 kwietnia 2024

Wodzisławscy policjanci pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wy

Wypadek motocyklisty lyski
Lokalne 30 kwietnia 2024

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Lyskach (pow. rybnicki) na ulicy Dworcowej. 40-le

Wypadek motocyklisty w tychach
Lokalne 8 kwietnia 2024

Tyscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego d

Wypadek smiertelny motocyklisty
Lokalne 21 marca 2024

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Lgocie Małej (pow. częstochowski). W wyniku odnie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.8µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3