Śląska drogówka podsumowała długi weekend. Zatrzymano aż 184 pijanych kierowców!

Statystyki policyjne

Redakcja

3 czerwca 2024

Podczas tegorocznego długiego weekendu związanego ze świętem Bożego Ciała, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały zwiększone siły Policji. W naszym województwie doszło do 17 wypadków drogowych, w których 23 osoby zostały ranne. Zatrzymano także 184 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, znajdując się pod wpływem alkoholu.

Od środy do niedzieli na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i czy przestrzegają ograniczeń prędkości. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W czasie długiego weekendu na drogach województwa śląskiego doszło do 17 wypadków, w których 23 osoby zostały ranne. Na szczęście w wyniku tych zdarzeń nikt nie zginął. W naszym regionie doszło także do 552 kolizji drogowych. Ponadto, mundurowi śląskiej drogówki zatrzymali 184 kierowców pod wpływem alkoholu.

Tegoroczny długi weekend był znacznie bezpieczniejszy pod kątem statystyki zdarzeń niż przed rokiem. W 2023 roku na terenie naszego województwa w analogicznym okresie od środy do niedzieli doszło do 23 wypadków, w których 26 osób zostało rannych, a 2 osoby zginęły. Policjanci zatrzymali 228 kierowców pod wpływem alkoholu. Na śląskich drogach doszło wówczas do 582 kolizji drogowych.

Policjanci zadbają także o bezpieczeństwo osób, które dzisiaj będą wracać z majowego wypoczynku. 

powiązane artykuły:

Wypadek
Lokalne 27 maja 2024

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi łącznie podróżowało osiem osób doszło wczoraj pr

Wypadek ruda slaska
Lokalne 23 maja 2024

Do wypadku doszło w środę rano na granicy Rudy Śląskiej z Zabrzem. Policjanci ruchu drogo

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.5µg/m3 PM2.5: 4.1µg/m3