Burze nie odpuszczają. Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla województwa śląskiego

Burze sląsk

Redakcja

3 czerwca 2024

Synoptycy ostrzegają! Dzisiaj 3 czerwca mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu. Burzom będzie towarzyszył porywisty wiatr. Lokalnie może wystąpić grad.

Burzowy maraton trwa w najlepsze. Dla województwa śląskiego wydano ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 30 mm, a punktowo do 45 mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

Alerty zaczną obowiązywać o godzinie 11 i wygasną o północy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk oceniono na 80 proc.

KLASYFIKACJA OSTRZEŻEŃ:

STOPIEŃ ZAGROŻENIA 2 - POMARAŃCZOWY
Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Groźne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

STOPIEŃ ZAGROŻENIA 1 - ŻÓŁTY

Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działań w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

powiązane artykuły:

Straz
Lokalne 14 września 2023

Zerwany dach, pożar po uderzeniu pioruna i ponad 100 innych interwencji straży pożarnej w wojewód

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.9µg/m3 PM2.5: 6.2µg/m3