Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
19 °C
AAA

Wyprawa na Trzy Kopce Wiślańskie z Brennej.

Skocz w Beskidy
TAGI Brenna, szlaki turystyczne
Szczyt w paśmie Równicy w Beskidzie Śląskim. Nazwa góry pochodzi od jej położenia na styku granic trzech miejscowości: Ustronia, Wisły i Brennej.

Z Brennej Centrum

Kolor szlaku: zielony
Czas przejścia: 3,40 h / 3 h

Wyprawę rozpoczynamy z Brennej Centrum, gdzie podążamy za znakami zielonymi. Szlak prowadzi nas obok Parku Turystyki i wyciągu narciarskiego. Wędrując tą trasą dotrzemy przez Horzelicę na szczyt Starego Gronia. Piękne widoki rozciągają się z polan podszczytowych. Widzimy m.in. dolinę Hołcyny i Brennicy, pasmo Błotnego, Skrzyczne, Orłową, Równicę, pasmo Stożka i Czantorii oraz szczyty Beskidu Śląsko-Morawskiego z dominującą Łysą Górą. Stamtąd wyruszamy do doliny Leśnicy aby móc znów piąć się w górę w kierunku szczytu Gronik. Następnie szlak prowadzi na Trzy Kopce Wiślańskie, gdzie znajduje się schronisko „Telesforówka”.

 

Z Brennej Leśnicy

Kolor szlaku: zielony
Czas przejścia: 1,25 h /  0,55 h

Startujemy z Brennej Leśnicy i kierujemy się ul. Pilarzy za znakami zielonego szlaku pieszego. Na pierwszym rozwidleniu skręcamy w lewo i lekko wznoszącym się trawersem dochodzimy do polany za szczytem Gronika. Z tego miejsca widzimy już szczyt Trzech Kopców Wiślańskich. Wędrując za znakami szlaku docieramy na szczyt.

Mapa interaktywna: 

http://emapy.com/brenna/#c=494535,206289&l=2&e=szlaki,rowerowe,narciarskie,dydaktyczne,streets,urzedy,zabytki&t=layers&g=

Foto: Gmina Brenna