Chory na COVID-19 uciekł z karetki!

Ambulance 1509645 1920

Redakcja

26 października 2020

Tyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który uciekł z karetki pogotowia sprzed szpitala. Mężczyzna miał pozytywny wynik testu na COVID-19. 49-latek usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia epidemiologicznego i szerzenie się choroby zakaźnej, narażając przy tym inne osoby. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany, grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z Tychów zostali powiadomieni o ucieczce z karetki pogotowia zakażonego pacjenta.

Mężczyzna miał być obywatelem Czech, a oddalił się sprzed szpitala w Tychach. Okazało się, że zamówił on taksówkę i chciał jechać do Katowic, jednak z uwagi na nerwowe zachowanie i trudności z porozumiewaniem się, kierowca przywiózł mężczyznę przed komendę. Pasażer jednak wysiadł z taksówki i zaczął uciekać. Taksówkarz szybko powiadomił mundurowych, a ci skutecznie zapobiegli kolejnej ucieczce pacjenta. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, stróże prawa wydawali polecenia, do których mężczyzna się stosował. Następnie 49-latka przejęła załoga pogotowia ratunkowego. Kierującego taksówką poinformowano o zaistniałej sytuacji i pilnym kontakcie z sanepidem.

Uciekinierowi przedstawiono zarzut spowodowania zagrożenia epidemiologicznego i szerzenie się choroby zakaźnej, narażając tym samym inne osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu 49-latek został tymczasowo aresztowany. Popełnione przestępstwo jest zagrożone karą 8 lat więzienia.

Służby sanitarne ustalają i docierają do osób, które mogły mieć kontakt z mężczyzną. W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.2µg/m3