Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
6 °C
AAA

LPR będzie lądować przy pałacu prezydenta w Wiśle

Skocz w Beskidy
Wisła
TAGI Wisła, LPR, GOPR, prezydent, prezydent Andrzej Duda
Lądowisko dla śmigłowców znajdujące się na terenie Rezydencji Prezydenta RP w Wiśle Czarnem zostało udostępnione na potrzeby lotów ratowniczych realizowanych przez LPR. Decyzję podjął prezydent RP Andrzej Duda.

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta RP, zgodnie z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy z 24 stycznia 2020 roku zostało podpisane porozumienie w sprawie określenia zasad współpracy w zakresie udostępniania niepublicznych lądowisk usytuowanych w obiektach służących Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej pomiędzy KPRP i Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Służbą Ochrony Państwa.

[CZYTAJ TAKŻE: Beskidzki GOPR jest wzywany co chwilę do ratowania ludzi]

Dzięki porozumieniu helikoptery LPR będą mogły lądować na budynku Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz na lądowisku rezydencji prezydenta w Wiśle.

Udostępnienie lądowisk, będących w dyspozycji Kancelarii Prezydenta RP, na potrzeby transportu sanitarnego bez wątpienia wpłynie na szybsze i sprawniejsze udzielanie pomocy obywatelom przez służby medyczne, a także zwiększenie poczucia bezpieczeństwa rodaków”

podkreśliła Kancelaria Prezydenta RP.

Dyrektor LPR Robert Gałązkowski informuje, że możliwość korzystania z tych lądowisk dla LPR ma istotny wpływ, szczególnie w przypadku operacji wykonywanych w nocy, bo miejsca te są przygotowane do nocnych lądowań.

Dla nas to kolejne miejsca, z których możemy przejmować pacjentów od zespołów ratownictwa medycznego i realizować akcje ratunkowe  - mówi Robert Gałązkowski, dyrektor LPR


Komentarze