Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
21 °C
AAA

Jubileusz Biegu po Nowe Życie 14 maja w Wiśle

Skocz w Beskidy
Wisła
TAGI Bieg po Nowe Życie, transplantologia, bieg osób po przeszczepie, wydarzenia w Wiśle, Gala Polskiej Transplantologii
fot. UM Wisła
14 maja to kolejna z ważnych dat Biegu po Nowe Życie. Tego dnia w Wiśle po raz 20. spotkają się osoby po przeszczepie, które w sztafetowym marszu nordic walking przejdą wspólnie ze znanymi osobami ze świata filmu, teatru, estrady, sportu i mediów oraz autorytetami polskiej medycyny transplantacyjnej – lekarzami i koordynatorami oraz partnerami symboliczny kilometr.

- To miała być jednorazowa inicjatywa, mieliśmy się po prostu spotkać jeden raz i zwrócić uwagę na problem. Problem niewystarczającej liczby narządów do przeszczepień. Teraz jesteśmy razem 11 lat, i cieszymy się na 20 spotkanie. To jest wielka wartość Biegu po Nowe Życie, który cały czas niesie ważny przekaz, walczy z mitami dotyczącymi  transplantacji narządów, edukuje i uświadamia - cieszy się Przemysław Saleta – ambasador i współtwórca wydarzenia.

- Formuły biegu nie modyfikujemy zgodnie z zasadą „sprawdzonego się nie zmienia”Mamy natomiast „mocną” zmianę w programie – zaznacza Arkadiusz Pilarz, dyrektor Biegu po Nowe Życie.

– Postanowiliśmy, że 20. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się o 15:00, czyli trzy godziny później niż zwykle. Dlaczego? Liczymy, że popołudniową porą jeszcze więcej kibiców przyjdzie zobaczyć nasze wydarzenie - mówi Pilarz.

- Wisła to dla nas miejsce wyjątkowe, tutaj po raz pierwszy postanowiliśmy wesprzeć Bieg po Nowe Życie – mówi Przemysław Kończal, Prezes Zarządu Santander Consumer Banku, Generalnego Partnera Biegu po Nowe Życie. 

Jesteśmy z Biegiem od 5 lat, zatem dla nas to szczególny jubileusz i kolejna okazja do fantastycznych spotkań z osobami po przeszczepieniu, ludźmi, których historie uczą nas i wzruszają, dają motywację do działania. Nasi pracownicy bardzo chętnie włączają się w tę inicjatywę charytatywną, dlatego cieszymy się, że możemy wspólnie  zaangażować się i wspierać tak ważną społecznie ideę  – dodaje.

Jako część składowa wydarzenia powraca Gala Polskiej Transplantologii „Drugie Życie”. Na dzień przed Biegiem po Nowe Życie wyróżnienia zostaną wręczone po raz siódmy.

13 maja w Hotelu Gołębiewski w Wiśle zostaną uhonorowane osoby i instytucje, które zdaniem kapituły nagród szczególnie zasłużyły się dla polskiej medycyny transplantacyjnej.

Nagrody „Drugiego Życia” w minionych latach otrzymali między innymi nieżyjący już prof. Marian Zembala – kardiochirurg, jeden z pionierów polskiej transplantologii i wieloletni dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, prof. Adam Maciejewski – jeden z najwybitniejszych na świecie chirurgów rekonstrukcyjnych i mikro naczyniowych, który przeprowadził pierwszą w Polsce  operację przeszczepienia twarzy, oraz prof. Wiesław Jędrzejczak, który jako pierwszy w Polsce dokonał udanych przeszczepów szpiku kostnego.

- Gala jest ważną częścią Biegu po Nowe Życie, a Bieg po Nowe Życie jako całość ważną częścią Wisły – mówi burmistrz miasta Tomasz Bujok.

Wydarzenie na trwałe wrosło w krajobraz miasta, jego idee są nam bliskie i nie wyobrażam sobie, by mogło odbywać się gdzie indziej. To przecież u nas wszystko się zaczęło – dodaje. 

- Zawsze podkreślam, że Bieg po Nowe Życie to wyjątkowy projekt z którym jesteśmy związani od samego początku czyli od 2011 roku. Hotel Gołębiewski jak zawsze z radością przyjmuje organizatorów Biegu, i zaproszonych gości - wszystkich tych, którym na sercu leży dobro polskiej transplantologii. Tych, którzy przyjechali do Wisły, by  wspólnie wspierać świadome dawstwo narządów - dodaje Jarosław Brożyna - dyrektor Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

20 Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 14 maja o 15:00 na rynku w Wiśle.


Komentarze