Sierpień 80 chce unormowania sprzedaży węgla. Jedwabny: Żądamy wstrzymania wysyłki węgla do nieuczciwych dilerów [WIDEO]

IMG 20220523 131641
Kastelik

Szymon Kastelik

23 maja, 2022

Sierpień 80 żąda od Polskiej Grupy Górniczej wstrzymania wysyłki do nieuczciwych dilerów. Węgiel ma zasilić sklep internetowy spółki, gdzie można kupić ekogroszek nawet za 800 złotych za tonę. - Mamy nadzieję, że Ministerstwo Aktywów Państwowych zareaguje w tej sprawie - informuje Rafał Jedwabny.

AKTUALIZACJA

Wieczorem związkowcy zaczęli opuszczać siedzibę PGG. Dają maksymalnie trzy tygodnie czasu na spełnienie swojego żądania, czyli zerwania współprac z "nieuczciwymi" dilerami.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Związkowcy z WZZ "Sierpień 80" weszli dzisiaj o 9 rano (23 maja) do siedziby Polskiej Grupy Górniczej. Tym samym rozpoczęli protest: żądają unormowania sprzedaży węgla w PGG.

- Połowę asortymentu groszków wysyłamy do autoryzowanych dilerów. Jak się okazuje, nie wszyscy są uczciwi. Biorą od nas ekogroszek za 800-900 złotych. A już 100 km dalej sprzedają za nawet 3 tysiące złotych - komentuje Rafał Jedwabny z Sierpnia 80. - Rozumiem, że jest narzucano marża i można na tym zarabiać, ale nie może być tak, że sprzedajemy go za 2,5 tysiąca złotych. Bo to jest nieuczciwe wobec Polaków. Już teraz mało kogo stać węgla - dodaje.

- Żądamy wstrzymania wysyłki węgla do nieuczciwych dilerów i wrzucenia go do sklepu internetowego, żeby każdy w Polsce mógł kupić węgiel, jaki sobie życzy - mówi Jedwabny.

Sierpień 80 popiera również żądania innych związków, które chcą, aby mieszkańcy woj. śląskiego, górnicy i emerytowani górnicy mieli pierwszeństwo zakupu węgla po cenach w sklepie internetowym PGG. Związkowcy oczekują przybycia wiceministra aktywów państwowych Piotra Pyzika i reakcji rządzi. - Tutaj czas goni. Za chwilę mamy wrzesień i problem będzie tylko narastał - stwierdza Rafał Jedwabny.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

IMG 20220523 131609

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.6µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3