Siemianowice Śląskie: właścicielka agencji pocztowej przywłaszczała wpłaty klientów

35 161632

Redakcja

23 maja, 2022

Śledczy z siemianowickiego referatu do walki z przestępczością gospodarczą przedstawili 22 zarzuty właścicielce agencji pocztowej. Kobieta, zamiast przekazywać wpłaty wskazanym przez klientów odbiorcom, przywłaszczała je. 48-letnia siemianowiczanka przywłaszczyła w ten sposób pieniądze w kwocie blisko 50 tysięcy złotych.

Właścicielka agencji pocztowej przez kilka miesięcy nie przekazywała wpłacanych przez klientów pieniędzy do wskazanych odbiorców. W ten sposób blisko 50 tysięcy złotych trafiło do jej portfela.

Cały proceder wyszedł na jaw, gdy do centrali zaczęły systeatycznie wpływać reklamacje od klientów agencji, którzy otrzymywali monity o niezapłaconych należnościach, pomimo posiadania przez nich potwierdzeń wpłaty. Śledczy skrupulatnie gromadzili dowody w tej sprawie i w wyniku przeprowadzonych działań oszustka usłyszała 22 zarzuty przywłaszczenia pieniędzy.

Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Wyjaśniła, że do takiego postępowania zmusiła ją trudna sytuacja materialna. Podejrzanej za popełnione przestępstwa grożą 3 lata więzienia. 

 

Źródło: KMP w Siemianowicach Śląskich

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.0µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3