Seryjny złodziej z Gliwic złapany

Policja Gliwice

Katarzyna Kulyk

17 lutego, 2023

Złapano seryjnego złodzieja z Gliwic. Włamywacz penetrował sklepy ogólnopolskiej sieci od grudnia ubiegłego roku. Jednak funkcjonariuszom policji w końcu udało się dopaść przestępcę.

- Sprawca – zamaskowany, w rękawiczkach na dłoniach, ubrany na czarno, działał w tak zwanych złodziejskich godzinach, czyli pomiędzy 2:00, a 3:00 w nocy – informuje policja

Do sklepów włamywacz dostawał się za pomocą narzędzia, prawdopodobnie własnej konstrukcji, którym wybijał szyby w drzwiach. Następnie kradł towar sklepowy między innymi artykuły tytoniowe.

Do pierwszego włamania doszło na początku grudnia 2022 roku. Od tamtej chwili policjanci rozpoczęli działania. W dochodzeniu przydatne stały się zapisy z kamer monitoringów. Po żmudnej pracy i kilku innych włamaniach funkcjonariusze wytypowali lokalizację, w której może przebywać podejrzany.

15 lutego 2023 roku funkcjonariusze policji z „jedynki” oraz łabędzkiej „czwórki” przystąpili do akcji. Około godziny 5:30 obserwowali klatkę schodową jednej z kamienic, tak by po dwóch godzinach zatrzymać typowanego mężczyznę. 45-latek ukrywał swoje zdenerwowanie, a nawet śmiał się, że mundurowi niczego mu nie udowodnią. Kryminalni przeszukali mieszkanie, w którym znaleziono dowody, które znacznie wzmacniają akt oskarżenia.

- Mężczyzna poszukiwany był nakazem doprowadzenia, wydanym przez Sąd Rejonowy w Gliwicach. Ma do odbycia karę w wysokości 5 miesięcy pozbawienia wolności. - informuje policja

W mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczono szereg różnych dowodów. Znaleziono rower, z którego korzystał podczas jednego z włamań oraz dwa kolejne, do których pochodzenia nie chciał się przyznać.

powiązane artykuły:

49 740079
Lokalne 2 stycznia, 2023

Sąsiad to najlepszy system kamer i alarmu. Potwierdziła to akcja policji w Katowicach. Funkcjonar

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 14.0µg/m3