Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku w Katowicach

49 740079

Redakcja

2 stycznia 2023

Sąsiad to najlepszy system kamer i alarmu. Potwierdziła to akcja policji w Katowicach. Funkcjonariusze złapali włamywacza na gorącym uczynku. A wszystko to dzięki uważnemu sąsiadowi. 

Kiedy zapadł zmrok, 39-letni mieszkaniec Ligoty-Panewniki zauważył, że ktoś wyważył okno w jednym z mieszkań w sąsiednim bloku. Powiadomił o tym katowicką policję. 

Na miejsce skierowano wywiadowców z oddziału prewencji. Policjanci, odcinając wszelkie możliwe drogi ucieczki, zatrzymali włamywacza w mieszkaniu, gdy ten z latarką w ręce plądrował jego wnętrze. - Wywiadowcy w plecaku zatrzymanego znaleźli sprzęt elektroniczny o wartości prawie 10 tysięcy złotych należący do właścicieli mieszkania, którzy podczas włamania byli na zakupach. Zatrzymany mężczyzna jest znany katowickim policjantom, ponieważ wcześnie był zatrzymywany za podobne czyny - informuje policja.

Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Czynności w sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.5µg/m3 PM2.5: 10.9µg/m3