Seniorka oszukana "na policjanta" wyrzuciła pieniądze przez okno. Schwytano oszusta

Pexels kindel media 7785099

Redakcja

14 listopada, 2022

We wrześniu 85-letnia mieszkanka Jaworzna zgłosiła się na policję mówiąc, że została oszukana modą "na policjanta". Pieniądz odebrał pod blokiem młody mężczyzna, którego kilka dni temu udało się namierzyć i zatrzymać w rejonie Warszawy.

We wrześniu tego roku na telefon stacjonarny mieszkanki Jaworzna zadzwoniła kobieta, podająca się za policjanta. Wyjaśniła seniorce, że prowadzą akcję mającą na celu zlikwidowanie grupy przestępczej pozostającej w zmowie z listonoszami. Wypytywała o ilość pieniędzy jaką seniorka posiada sugerując, że emerytura przynoszona przez listonosza jest wydawana w podrobionych banknotach. 

Fałszywa policjantka poinstruowała kobietę, żeby posiadane pieniądze spakowała do reklamówki, a następnie wyrzuciła przez okno. Tym sposobem seniorka straciła 8000 złotych. Zawiniątko odebrał spod bloku młody mężczyzna. Policji udało się ustalić, że był to 25-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. W ubiegłym tygodniu mężczyzna został zatrzymany przez jaworznickich kryminalnych w jednej z podwarszawskich miejscowości. 25-latek usłyszał już zarzuty i złożył wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu 8 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 28.1µg/m3 PM2.5: 23.2µg/m3