12 osób zatrzymanych z narkotykami podczas festiwalu Mayday w Spodku

49 733700 g

Redakcja

14 listopada 2022

Festiwal co roku kontrolowany jest przez policjantów i co roku zatrzymywane są osoby, które próbują wejść do Spodka z narkotykami. 12 osób w tym roku miało przy sobie marihuanę, amfetaminę lub tabletki MDMA (Ecstasy). Każdy z zatrzymanych trafił do policyjnego aresztu, grozi im do 3 lat więzienia.

Katowicki Spodek po raz kolejny stał się stolicą muzyki techno za sprawą festiwalu Mayday. Podobnie jak w poprzednich latach, policjanci wraz z funkcjonariuszami Krajowej Izby Skarbowej przeprowadzili akcję antynarkotykową ze specjalnie wyszkolonymi psami, które potrafią wyczuć nawet substancje, które kiedyś były przechowywane w kieszeniach ubrań. 

Pomimo, że uczestnicy koncertu nauczeni doświadczeniem lat ubiegłych, mogli spodziewać się kontroli, mundurowi i tak zatrzymali 12 osób, które miały przy sobie narkotyki. Zatrzymane w tym roku osoby miały przy sobie marihuanę, amfetaminę oraz tabletki MDMA (Ecstasy). Każdy z zatrzymanych trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat więzienia. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.1µg/m3 PM2.5: 6.3µg/m3