Ścigał samochodem byłą partnerkę. Był kompletnie pijany i wiózł ze sobą dziecko

fot. KMP w Częstochowie

Redakcja

19 stycznia, 2023

Częstochowscy mundurowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który doprowadził do kolizji z dwoma samochodami i zbiegł z miejsca zdarzenia. Autem podróżowało z nim jego 7-letnie dziecko i znajoma... z którą wcześniej pił.

W miniony weekend policjanci z Częstochowy otrzymali zgłoszenie o fiacie, którego kierowca doprowadził do kolizji z 2 osobówkami na ulicy Wręczyckiej, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.

-Jak się później okazało, mężczyzna ruszył w niebezpiecznyrajd ulicami Lisińca, gdy zauważył na drodze skodę, kierowaną przez jego byłą partnerkę. Zaczął wtedy gwałtownie przyspieszać i wyprzedzać innych, by dogonić pojazd i zajechać mu drogę - relacjonuje częstochowska policja. 

Mundurowi ustalili, że 29-letni mieszkaniec Częstochowy wsiadł za kierownicę fiata, pomimo obowiązującego go sądowego zakazu. Na domiar złego podróżował ze swoim 7-letnim dzieckiem i 30-letnią znajomą, z którą tego dnia pił alkohol.

-Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez częstochowskich stróżów prawa kilka godzin później w powiecie kłobuckim. W chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie - podała KMP w Częstochowie.

Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty: złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym pod wpływem alkoholu i kierowania gróźb karalnych wobec kierującej skodą.

Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, 29-latek na 3 miesiące trafił do tymczasowego aresztu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Pexels tim samuel 5835278
Lokalne 10 listopada, 2022

38-latek został zatrzymany do kontroli w Wyrach na ul. Tysiąclecia po zgłoszeniu świadka, który pode

Police 4261161 1280
Wiadomości 19 sierpnia, 2022

Policja zatrzymała 37-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego. Nie dość, że prowadził po pijane

277 28428
Lokalne 7 lipca, 2022

Pszczyńscy policjanci udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy bmw. 31-letni mieszkaniec powiatu ps

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.6µg/m3 PM2.5: 13.2µg/m3