Kompletnie pijany wiózł swoją 5-letnią córeczkę

277 28428

Redakcja

7 lipca, 2022

Pszczyńscy policjanci udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy bmw. 31-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego wybrał się w trasę wraz ze swoją córeczką, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Na ulicy Wojska Polskiego w Pawłowicach, policjanci z pszczyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego bmw. Mundurowi zwrócili uwagę na pojazd, który przy intensywnych opadach deszczu poruszał się bez włączonych świateł mijania. Już po otwarciu drzwi kierowcy, z wnętrza wydobył się intensywny zapach alkoholu, a kierowca wypowiadał się bełkotliwie i miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi.

Przypuszczenia mundurowych, że 31-latek jest nietrzeźwy, potwierdziło badanie alkomatem, które wykazało w organizmie mężczyzny ponad 3 promile. 

Wspólnie z 31-latkiem jechała jego 5-letnia córka. Dziecko było przewożone bez wymaganego fotelika ochronnego, a nawet pasów bezpieczeństwa.

Poza odpowiedzialnością za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, przewożenie dziecka bez fotelika i prowadzenie pojazdu bez włączonych świateł, mężczyźnie grozi odpowiedzialność za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

 

Źródło: KPP w Pszczynie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 26.4µg/m3 PM2.5: 21.7µg/m3