Samochód dachował przy zjeździe z A4 w Chorzowie. Kierowca spieszył się na wesele

40 721069

Redakcja

22 sierpnia, 2022

Można by powiedzieć, że kierowca miał niebywałe szczęście, że wyszedł cało z takiego wypadku. Jak się jednak okazało był to dopiero początek problemów mężczyzny, który miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. 61-latek obiecał policjantom 10 000 zł, w zamian za odstąpienie od czynności. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło na zjeździe z autostrady A4 w kierunku ulicy Batorego w Chorzowie. Samochód na łuku wypadł z jezdni i dachował. Na szczęście mimo ulewnego deszczu kierowcy nic się nie stało, a dachujący samochód nie uszkodził żadnego pojazdu. Mogłoby się wydawać, że kierowca miał niebywałe szczęście, że wyszedł z tego wypadku cało, jednak tu dopiero zaczyna się jego historia. 

Po przyjeździe policjantów na miejsce, okazało się, że kierowca, 61-letni mieszkaniec Katowic posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. To jednak nie koniec problemów kierującego Renault. Chcąc szybko zakończyć działania policjantów, zaproponował im 10 000 zł łapówki.  Jak stwierdził: tyle powinno wystarczyć, aby nie zgłaszać sprawy dalej, bo zależy mu, żeby dostać się jak najszybciej na uroczystość weselną.

Katowiczanin został zatrzymany, a o jego losie zadecyduje sąd. Za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei za obietnicę udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu przewidziana jest kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

55 721078
Lokalne 23 sierpnia, 2022

Policjanci z Raciborza zatrzymali 59-latka, który jechał samochodem mając ponad 2 promile alkoholu w

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.5µg/m3 PM2.5: 14.1µg/m3