Katowice zostaną stolicą unihokeja

Unihokej to dynamiczna dyscyplina sportu fot Polski Unihokej

Redakcja

22 sierpnia, 2022

Pod koniec sierpnia w Katowicach rozpocznie się jedno z największych wydarzeń w historii polskiego unihokeja. Mowa o Mistrzostwach Świata Juniorek (rozgrywki do lat 19), w których rywalizować będzie aż 16 drużyn z 4 różnych kontynentów.

Do stolicy województwa śląskiego przyjedzie 16 reprezentacji z całego świata, by podczas pięciu dni powalczyć o miano Mistrza Świata. Wśród uczestników mistrzostw znajdą się reprezentacje takich krajów jak Australia, Nowa Zelandia, Kanada, Szwecja, Szwajcaria, Czechy czy obrońca mistrzowskiego tytułu – Finlandia. Nie zabraknie również gospodarza turnieju i aktualnie szóstej drużyny świata – Polski.

Mistrzostwa rozpoczną się 31 sierpnia, a finał zaplanowany jest na 4 września. Polki swoje mecze w fazie grupowej rozegrają na hali Ośrodka Sportowego „Szopienice” przy ul. 11 Listopada 16, natomiast część spotkań będzie rozgrywana w hali ZSTiO nr 2 przy ul. Mikołowskiej 131.

Harmonogram spotkań polskiej reprezentacji: 

  • 31.08 (środa), godz. 19.00 Polska – Finlandia 
  • 1.09 (czwartek), godz. 19.00  Polska – Niemcy
  • 2.09 (piątek), godz. 19.00  Polska – Szwajcaria

Miejsce i czas rozgrywania spotkań fazy play-off uzależnione będą od wyników w fazie grupowej.  Bilety na wybrane mecze dostępne są już w sprzedaży poprzez stronę internetową. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-8 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 58.7µg/m3 PM2.5: 52.5µg/m3