Sam Joe Biden uścisnął jego dłoń. Rudzianin został absolwentem elitarnej szkoły w USA

352215625 733467705451948 5349706358812951535 n

Redakcja

12 czerwca, 2023

Fakt, że Polska słynie z pilotów jest znany całemu światu od dekad. To nasze "orły" były koszmarem dla nieprzyjaciół podczas II wojny światowej. Teraz mamy kolejny dowód na to, że "nasi" potrafią latać. Dominik z Rudy Śląskiej został absolwentem elitarnej szkoły w USA. Gratulacje złożył mu osobiście prezydent Joe Biden. 

Dominik Ośliźniok znalazł się w tym roku w gronie absolwentów, którzy ukończyli elitarną Akademię Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w rejonie Colorado Springs. Na zakończenie okresu odebrał osobiście gratulację od prezydenta USA, Joe Bidena, który ucisnął jego dłoń.

Rudzianin nie wstydzi się swojego patriotyzmu, co udowodnił na ceremonii wręczenia dyplomów. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, że dumnie trzyma polska flagę wśród tłumu absolwentów.

Jak informuje Fakt, Dominik ukończył liceum lotnicze w Dęblinie i w tym samym mieście rozpoczął naukę na Wyższej Szkole Oficerskiej. Na studiach dowiedział się o rekrutacji na studia w USA. Dostał się i kolejne cztery lata uczył się fachu pilota od najlepszych w Stanach. Teraz wrócił do Polski, gdzie zamierza bronić pracy magisterskiej. Jest już pilotem wojskowym i chce służyć dla polskiej armii. 

Z absolwentem amerykańskiej akademii spotkał się po jego powrocie prezydent Rudy Śląskiej, Michał Pierończyk. Również, podobnie jak Biden, pogratulował naszemu lotnikowi dotychczasowych sukcesów oraz wyróżnień. 

fot. screen Twitter Marek Wałkuski

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.8µg/m3 PM2.5: 9.2µg/m3