Długi weekend na drogach województwa śląskiego. "Było bezpiecznie"

35 762765

Redakcja

12 czerwca, 2023

Za nami trwający cztery dni, długi weekend. Jak zawsze w takiej sytuacji, na drogach policja w całym regionie czuwała nad bezpieczeństwem uczestników ruchu. Jaki był czerwcowy długi weekend w liczbach? Można uznać, że spokojny.

Przypomnijmy, że miniona środa nie była dobrą zapowiedzią nadchodzącego długiego weekendu. Tylko jednego dnia na drogach województwa śląskiego zginęły trzy osoby. Dlatego nic dziwnego, że od czerwca prawie wszędzie mogliśmy spotkać policyjne patrole.

Według śląskiej policji, tegoroczny długi weekend czerwcowy (od czwartku do niedzieli) można uznać za bezpieczny. - W 11 odnotowanych wypadkach drogowych nikt nie zginął, a 11 osób zostało rannych. Obsłużyliśmy także 375 kolizji. Niestety nadal zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą prawo i decydują się na jazdę po alkoholu. W sumie ujawniliśmy ich aż 140, co daje średnio aż 35 pijanych kierujących każdego dnia - informuje policja w województwie śląskim. 

Najważniejszą informacją jest to, że licznik ofiar śmiertelnych nie "ruszył" nawet o jedną osobę. Niestety niepokoi to, że policjanci nadal zatrzymują tak wiele osób pod wpływem alkoholu. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.8µg/m3 PM2.5: 15.9µg/m3