Kradli wszystko co wpadło im w ręce. Grupa włamywaczy zatrzymana przez częstochowską policję

Policja Śląska

Redakcja

12 czerwca, 2023

Policja zatrzymała 6 mężczyzn w wieku od 30 do 42 lat, którzy są podejrzani o dokonanie licznych włamań na terenie powiatu częstochowskiego. Kradli wszystko, co wpadło im w ręce: gotówkę, sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego, elektronarzędzia i wszystko inne co przedstawiało jakąkolwiek wartość.

6 czerwca tego roku do jednego z niezamieszkałych budynków przy ulicy Młodości w Częstochowie włamali się złodzieje. Świadek, który zaobserwował niepokojącą sytuację, powiadomił właściciela o swoich podejrzeniach. Ten od razu pojechał swoim samochodem, aby to sprawdzić. W momencie, kiedy był na miejscu, wyjeżdżający chevroletem z jego posesji sprawcy potrącili go i zaczęli uciekać. Na szczęście właściciel nie odniósł większych obrażeń. Mężczyzna wsiadł do auta i ruszył za złodziejami, informując o tym Policję. Patrole z Komendy Miejskiej, Kłomnic, częstochowskiej „trójki” i „piątki” oraz przewodnik z psem ruszyli za sprawcami. Ostatecznie włamywacze porzucili pojazd w przy ulicy Żytniej w Wierzchowisku i uciekli pieszo. 

Rozpoczęły się poszukiwania sprawców efektem, których było szybkie wytropienie i zatrzymanie przez kryminalnych i przewodnika z psem trzech mężczyzn. Jak się okazało, mieli oni związek z wcześniejszą kradzieżą rozbójniczą na ulicy Młodości w Częstochowie.

Mężczyźni w wieku 30, 31 i 42 lat zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. 

Pracujący nad sprawą kryminalni z „trójki” ustalili, że związek z tą grupą mogą mieć także dwaj inni mężczyźni w wieku 30 i 33 lat. Oni również tego samego dnia zostali zatrzymani. W ręce kryminalnych wpadł też paser, który skupował skradzione mienie. 

6-osobowa grupa od początku roku wspólnie, ale w różnej konfiguracji, dokonywała kradzieży z włamaniem na terenie powiatu częstochowskiego. Część skradzionego mienia została odzyskana i wkrótce wróci do pokrzywdzonych właścicieli.

Zebrany w tej sprawie obszerny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie wszystkim zatrzymanym zarzutów kradzieży z włamaniem. Ponadto dwaj z nich odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Najwięcej, bo aż 16 zarzutów kradzieży z włamaniem usłyszał 31-latek, który przyznał się do winy.

Policjanci wraz z prokuratorem wnioskowali o zastosowanie wobec 31-letniego recydywisty tymczasowego aresztowania, do czego sąd się przychylił. Pozostali sprawcy zostali objęci policyjnym dozorem. Za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: KMP w Częstochowie

powiązane artykuły:

Police 112
Lokalne 24 maja, 2023

W jednym z częstochowskich mieszkań rozegrał się prawdziwy dramat. Najprawdopodobniej od ciosem n

Policja Śląska
Lokalne 2 maja, 2023

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z częstochowskiej „jedynki” zatrzymali 4 mężczyzn w wieku

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.5µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3