Rybniczanin podał się za brata. Miał zakaz, narkotyki i przewoził poszukiwaną

44 735572 g

Redakcja

27 listopada, 2022

Policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Okazało się, że kierowca pojazdu prowadzi pomimo zakazu i posiada przy sobie narkotyki. Ponadto wiózł ze sobą poszukiwaną kobietę. 

25 listopada tuż po północy policjanci z wydziału ruchu drogowego gliwickiej komendy zatrzymali do kontroli Audi A3. Kierowca nerwowo unikał wzroku policjantów i zachowywał się bardzo nerwowo. Podobnie niespokojne były dwie pasażerki.

- Kierowca był trzeźwy, jednak doświadczeni policjanci rozpoznali, że jego koordynacja ruchowa jest poważnie zaburzona. Mężczyzna wylegitymował się, ale czujni policjanci postanowili dokładnie zweryfikować jego dane. Rybniczanin podawał się za swojego młodszego brata - informuje gliwicka policja.

Po ponownej weryfikacji okazało się, że 44-latek kierował wbrew sądowemu wyrokowi, zakazującemu prowadzenia wszelkich pojazdów. Co więcej jedna z pasażerek była poszukiwana przez rybnicki sąd nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego.

Przy kierowcy znaleziono niedozwolone substancje, z   było przygotować prawie 200 działek dilerskich. Kierowca i poszukiwana pasażerka zostali zatrzymani. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3