Ruszyły prace przy muralu Smerfetki w Bytomiu

DSC 5806

Redakcja

26 maja, 2023

Na wyremontowanej czternastometrowej ścianie oficyny przy ul. Piłsudskiego 34-36 w Bytomiu pojawiły się rusztowania. Na wysokości pracują artyści czeladzkiej grupy Mural, którzy malują tam portret Bytomskiej Smerfetki.

Bytomska Smerfetka to zwycięski projekt muralu wyłoniony w ramach ogłoszonego przez Urząd Miejski w Bytomiu ogólnopolskiego konkursu Zmalujmy coś w Bytomiu. Stworzony przez Agnieszkę Mϋller portret Grażyny Wołowiec nabiera już kształtów za sprawą streetartowców z grupy Mural, która na swoim koncie ma już tysiące metrów kwadratowych ozdobionych muralami ścian.

Wśród nich warto wymienić chociażby imponujący mural himalaisty Jerzego Kukuczki w Katowicach - Bogucicach czy serię prac o tematyce nawiązującej do Powstań Śląskich, w tym spektakularny portret Wojciecha Korfantego przy katowickich Gwiazdach.

- Jeśli pogoda pozwoli, Smerfetka będzie gotowa za dwa tygodnie - mówi Wojciech Walczyk grupy Mural.

Południowa elewacja, na której powstaje mural liczy 71 metrów kwadratowych. Widać już pierwsze szkice, które wkrótce wypełnią się kolorami. Trwają też próby farb i sprawdzanie, jak zachowują się w kontakcie ze ścianą.

- To unikatowa praca o ciekawych barwach. Jesteśmy w kontakcie z Agnieszką Mϋller, by jak najlepiej oddać charakter jej projektu - mówi Wojciech Walczyk.

powiązane artykuły:

Tomasz Fiałkowski "U Fiołków"
Wiadomości 31 stycznia, 2023

Ikona Bytomia, zarażała mieszkańców swym uśmiechem przechadzając się po ulicach miasta. Niestety

Agnieszka Muller małe
Lokalne 28 kwietnia, 2023

Internetowe głosowanie na mural, który ozdobi ścianę wyremontowanej oficyny przy ul. Piłsudskiego

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.2µg/m3 PM2.5: 2.3µg/m3