Bytomska Smerfetka nie żyje. Pani Grażyna zmarła w szpitalu.

Bytomska Smerfetka

Katarzyna Kulyk

31 stycznia 2023

Ikona Bytomia, zarażała mieszkańców swym uśmiechem przechadzając się po ulicach miasta. Niestety już jej nie zobaczymy. Bytomska smerfetka nie żyje. Zmarła w szpitalu.

Pani Grażyna Wołowiec, znana wszystkim jako Bytomska Smerfetka, uznana za symbol miasta, zawsze radosna i uśmiechnięta. Jednak w życiu nie miała łatwo. Wychowała się w domu dziecka, nie była również w pełni sprawna, przez co niekiedy spotykała się z drwinami. Mimo wszystko dla większości mieszkańców była skarbem miasta.

Niestety w poniedziałek 30 stycznia przekazano smutną wiadomość. W nocy z 29 na 30 stycznia 2023 roku pani Grażyna zmarła w szpitalu. 55-latka w ostatnim czasie chorowała. Wiadomość o odejściu opublikował Tomasz Fiałkowski, właściciel lodziarni rzemieślniczej „U Fiołków”, której Bytomska Smerfetka była stałą bywalczynią.

- Odeszła najradośniejsza mieszkanka Bytomia – pani Grażyna Wołowiec, przez bytomian nazywana Smerfetką. Pogodna, zawsze zarażała wszystkich optymizmem. Będzie nam jej bardzo brakowało - napisał prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz. 

Fot. Lodziarnia U Fiołków Kawiarnia

powiązane artykuły:

IMG 1801
Lokalne 12 września 2022

Po długiej chorobie zmarł wieloletni pracownik i były dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Byt

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.8µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3