35-latek z Chorzowa próbował udusić kobietę

Kajdanki 02

Redakcja

31 stycznia, 2023

Dożywocie grozi 35-letniemu mieszkańcowi Chorzowa, który zaatakował kilka osób. Groził policjantom, a następnie próbował ich przekupić policjantów.

Do zdarzenia doszło w jednym z bloków. Mieszkanka jednego z mieszkań usłyszała wołanie o pomoc innej kobiety. Wybiegła na klatkę. Zauważyła wówczas, że z mieszkania obok ucieka wołająca wcześniej o pomoc inna kobieta. Za nią wybiegł mężczyzna, który uderzył mieszkankę bloku. Za świadkiem wybiegły jej dzieci, z których jedno również zaatakował rozwścieczony mężczyzna.

Zaatakowana kobieta wezwała policję. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy wskazała mieszkanie, w którym przebywał mężczyzna. Agresor nie chciał wpuścić policjantów, ale udało im się wejść do środka. Obezwładnili go i czekali na wsparcie. W tym samym czasie inni policjanci odnaleźli kobietę, która uciekła od mężczyzny. Znajdowała się pod opieką ratowników medycznych. Kobieta opowiedziała policjantom, że agresywny mężczyzna uderzył ja kilka razy i zaczął dusić.

35-latek na komisariacie groził policjantom. Mówił, że zabije ich, jeśli go nie wypuszczą. Dodatkowo ubliżał im różnymi wulgaryzmami. Potem postanowił zaproponować mundurowym 3000 złotych za zwolnienie go. Następnie zwiększył kwotę do 6000 złotych. 

Chorzowianin usłyszał łącznie 10 zarzutów, wśród których znalazło się usiłowanie zabójstwa, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu oraz obietnica wręczenia korzyści majątkowej. Trafił do aresztu. Grozi mu dożywocie.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.5µg/m3 PM2.5: 7.1µg/m3