Weszli do mieszkania, kiedy lokatorzy spali! Ukradli drogocenny sprzęt

Handcuffs 3655288 340

Redakcja

26 maja, 2023

Okradli mieszkanie, kiedy lokatorzy spali. Policja szybko namierzyła złodziejską parę. 

24 maja przed południem 29-latka wraz ze swoim 40-letnim znajomym wchodzili do klatek schodowych i chwytając za klamki drzwi, sprawdzali, które z mieszkań nie są zamknięte na klucz. 

- Kobieta około godziny 6:00 trafiła na otwarte mieszkanie w centrum miasta i wykorzystując fakt, że domownicy jeszcze spali, ukradła laptop, zegarek oraz telefon. W pewnym momencie wychodzącą kobietę zauważyła właścicielka mieszkania. Złodziejka stwierdziła, że szuka sklepu, po czym pośpiesznie wyszła z terenu posesji, dołączając do czekającego na nią wspólnika. Zaskoczona tym faktem pokrzywdzona powiadomiła policję, wskazując rysopis sprawczyni. Śledczy z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej niezwłocznie udali się w teren celem ujawnienia pary - relacjonuje policja.

Funkcjonariusze zauważyli na jednej z ulic parę pasującą do rysopisu. Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani, a skradziony sprzęt odzyskany.

Okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie również inne telefony komórkowe, które tego samego dnia zostały przez nich skradzione z terenu jednej z firm w centrum Bielska-Białej. .

Ustalenia śledczych wskazują, że złodziejska para ma na sumieniu znacznie więcej podobnych przestępstw. Sprawa jest rozwojowa. Aktualnie sprawcom przedstawiono dwa zarzuty kradzieży, za które każdemu z nich grozi pięć lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 47.0µg/m3 PM2.5: 37.8µg/m3