Ruszają zapisy do Festiwalu Biegowego im. Wojciecha Korfantego

Festiwal Biegowy im Wojciecha Korfantego

Redakcja

4 marca 2024

14 kwietnia w Katowicach odbędzie się kolejny Festiwal Biegowy im. Wojciecha Korfantego. Bieg na 10 km wystartuje przy pomniku patrona biegu na pl. Sejmu Śląskiego. Natomiast meta zlokalizowana będzie na Muchowcu, gdzie odbędą się także biegi dla dzieci i młodzieży. Zapisy na wydarzenie ruszają dzisiaj, tj. 4 marca o godz. 12.00.

- Każda okazja jest dobra do spędzania czasu w aktywny sposób, dlatego jako miasto wspieramy liczne wydarzenia biegowe. Przez Katowice przebiegają trasy największych biegowych imprez w regionie jak Silesia Marathon czy Silesia Półmaraton. W kwietniu natomiast organizujemy w mieście bieg Korfantego. W tym roku ponownie przyjmie on formę festiwalu łączącego rywalizację na dystansie 10 km z biegami dla młodszych mieszkańców naszego miasta odbywającymi się na krótszych dystansach - mówi Marcin Krupa, prezydent Miasta Katowice.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa. Organizator wydarzenia, katowicki MOSiR, wprowadził limity uczestników - 700 osób w biegu na 10 km i 300 miejsc w biegach dla dzieci. Zapisy startują 4 marca o godz. 12.00 i zakończą się 12 kwietnia lub z momentem wyczerpania limitów miejsc. Chęć uczestnictwa należy zgłosić wypełniając formularz on-line, który zostanie udostępniony na stronach internetowych: www.biegkorfantego.katowice.pl oraz www.dostartu.pl.

Historyczna linia startu

Festiwal odbędzie się 14 kwietnia. O godzinie 13.00 biegacze ruszą z Placu Sejmu Śląskiego, na którym znajduje się pomnik Wojciecha Korfantego. Stamtąd ulicami: Lompy, Krasińskiego, Graniczną i Sikorskiego dobiegną do Doliny Trzech Stawów, której alejkami pokonają większość trasy, by po przebiegnięciu łącznie 10 km przekroczyć linię mety na Muchowcu. Tutaj też odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży, które rozpoczną się o godz. 14.00. Biegi te odbędą się na dystansach: 50 (dla dzieci do lat 6), 100 (7 i 8 lat), 200 (9 i 10 lat), 400 (11 i 12 lat) i 600 metrów (13-15 lat) w kategoriach dziewcząt jak i chłopców.

Organizatorzy przewidzieli również nagrody w postaci pamiątkowych medali, które otrzymają wszyscy uczestnicy. Dla najszybszych zawodników przewidziane są również puchary, bony podarunkowe oraz w przypadku biegu na 10 km nagrody pieniężne. 

Zachęcamy wszystkich entuzjastów biegania do wzięcia udziału w tym wyjątkowym, sportowym święcie. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto pilnować terminu rozpoczęcia zapisów. Wierzę, że spotkamy się licznie w kwietniu i razem pobiegniemy w tym ważnym dla naszego regionu festiwalu. Do zobaczenia na starcie – mówi Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.


powiązane artykuły:

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim
Sport 13 stycznia 2024

24 marca 2024 roku z Pól Marsowych ruszy jedenasta edycja Biegu Wiosennego. To jedna z na

Galeria Artystyczna w Koszutce
Kultura 1 marca 2024

Od 1 do 31 marca trwa głosowanie, w ramach którego wybrana zostanie kolejna postać kultur

Akcja sprzątania w Katowicach
Lokalne 2 marca 2024

Można już zgłaszać tereny zlokalizowane w Katowicach do corocznej, współorganizowanej prz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.7µg/m3 PM2.5: 12.6µg/m3