Okradał kościelne skarbonki. Wpadł, bo pił alkohol na przystanku

Kosciolkradziez

Redakcja

4 marca 2024

38-latek z powiatu pszczyńskiego ma teraz olbrzymie problemy. Okradał skarbonki kościelne, pił na przystanku, był poszukiwany za kradzieże, a ponadto miał przy sobie narkotyki. 

Dzielnicowi na jednym z przystanków autobusowych w Pawłowicach zauważyli mężczyznę, który pił alkohol. Po sprawdzeniu danych w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że 38-latek jest poszukiwany przez jednostki Policji do licznych kradzieży, których dokonał na terenie powiatu mikołowskiego i rybnickiego.

Podczas przeszukania znaleźli u niego narkotyki - substancję Alfa PiHP. U zatrzymanego znaleziono też gotówkę i telefon, które były łupami z kradzieży. 38-latek z powiatu pszczyńskiego regularnie okradał kościelne skarbonki i wiernych. 

Znaleziona gotówka pochodziła z kradzieży dokonanej w lutym w Parafii P/W ŚW. Stanisława Biskupa i Męczennika w Suszcu. Natomiast telefon należał do mieszkanki powiatu rybnickiego, gdzie mężczyzna także dokonał kradzieży i włamaniem.

Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym 38-latek został ukarany mandatem karnym, natomiast za posiadanie narkotyków, włamania i kradzieże będzie odpowiadał przed sądem.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.7µg/m3 PM2.5: 12.6µg/m3