Rozpoczyna się drugi etap przebudowy ulicy Staszica w Dąbrowie Górniczej

Przebudowa staszica w dabrowie

Redakcja

18 marca 2024

W poniedziałek 18 marca rozpocznie się drugi etap przebudowy ulicy Staszica w Dąbrowie Górniczej. Efektem inwestycji będzie rondo na skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego i Starocmentarną oraz rowerowe połączenie z parkiem Hallera.

Zaczynamy od prac na odcinku od skrzyżowania z ulicami Wojska Polskiego i Starocmentarną w stronę Strzemieszyc – mówi Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej.

To oznacza, że na 300-metrowym odcinku wyłączony zostanie z ruchu jeden pas jezdni, a ruchem sterować będzie wahadłowa sygnalizacja świetlna. Po przebudowie zamkniętego pasa, drogowcy przeniosą się na drugi pas. Potem prace będą kontynuowane na kolejnym odcinku aż do skrzyżowania z ulicą Ziemby,

W ramach przebudowy wyremontowane zostaną wpusty deszczowe, wykonana zostanie stabilizacja podbudowy jezdni, drogowcy ułożą też nowe krawężniki i masy bitumiczne.

– Nowe będą chodniki i droga rowerowa, która przez ulicę Wojska Polskiego połączy się z drogą rowerową w parku Hallera. Z tego powodu prace jednocześnie trwać będą przy garażach, gdzie wykonana zostanie asfaltowa droga dochodząca do parku – zapowiada wiceprezydent Damian Rutkowski.

– Zwieńczeniem inwestycji będzie budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Staszica z ulicami Wojska Polskiego i Starocmentarną. Takie rozwiązanie ma zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu w tym miejscu – podkreśla Damian Rutkowski.

Na wartą ponad 9 mln zł inwestycję miasto pozyskało blisko 4 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na lata 2024-2025.

powiązane artykuły:

Fabrykadabrowagornicza
Lokalne 14 marca 2024

To już nie plan, ale konkretny plan z dofinansowaniem unijnym oraz kolejny etap rozbudowy Fabryki

Naprawy drog w dabrowie
Lokalne 1 marca 2024

Rondo w parku Zielona, ulice Morcinka i Tysiąclecia, a przede wszystkim Młodych – na tyc

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.9µg/m3 PM2.5: 18.5µg/m3