Rozpoczął się remont budynku Rady Miejskiej w Bytomiu

fot. UM Bytom

Redakcja

18 stycznia, 2023

Obiekt przy ul. Parkowej 2 w Bytomiu doczeka się kompleksowej termomodernizacji, a koszt inwestycji to prawie 2 mln zł. Stanęły już rusztowania na elewacji budynku, w którym mieści się sala sesyjna oraz kancelaria Rady Miejskiej.

Przybudówka do zabytkowego gmachu Urzędu Miejskiego w Bytomiu, powstała w latach 70. ubiegłego wieku. Obiekt nie był remontowany wiele lat, co nie tylko widać gołym okiem, ale i czuć, zwłaszcza zimą, kiedy na obrady Rady Miejskiej, czy inne spotkania organizowane w sali sesyjnej, lepiej nie przychodzić bez wierzchniego okrycia.

- Straty ciepła są duże. Ciepło ucieka przez stare, nieocieplone mury i nieszczelne okna, co widać w rachunkach za utrzymanie budynku. Dzięki modernizacji energetycznej budynku, w znacznym stopniu ograniczymy to zjawisko i podwyższymy jego standard energetyczny, a w efekcie zaoszczędzimy na energii - mówi Krzysztof Maksysz, naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji i Remontów.

Modernizacja energetyczna obejmuje m.in. ocieplenie ścian i piwnic, a także zaizolowanie stropów, wymianę okien, drzwi i oświetlenia na energooszczędne. Zmodernizowana zostanie też instalacja centralnego ogrzewania, a cały budynek dostosowany do przepisów przeciwpożarowych.

Projekt realizowany jest w ramach poddziałania 4.3.1 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej - ZIT. Inwestycja ma zostać zrealizowana w II kwartale 2023 roku.

powiązane artykuły:

Thermostat gbe2036d80 1920
Lokalne 18 stycznia, 2023

Trwa naprawianie awarii w elektrociepłowni w Zabrzu. Wielu mieszkańców Bytomia ma od kilku dni zi

kontrola pieców w Bytomiu
Lokalne 12 stycznia, 2023

W Bytomiu trwają kontrole Straży Miejskiej i pracowników Wydziału Inżynierii Środowiska Urzędu Mi

fot. UM Bytom
Lokalne 10 stycznia, 2023

Można już zobaczyć wyremontowaną fasadę budynku przy ul. Piłsudskiego 42 w Bytomiu. Wybudowana z

fot. UM Bytom
Lokalne 10 stycznia, 2023

PKP PLK rozpoczynają się prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego w Bytomiu pomiędzy pl. M

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.6µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3