Rodzaje kredytów dla klientów indywidualnych

Frbesd

Redakcja

1 września 2021

Kredyty to jedne z popularniejszych produktów bankowych. Dostępne są różne rodzaje kredytów, na przykład bardzo popularny kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy. Różnią się od siebie przeznaczeniem i warunkami, w jakich są udzielane.

Kredyt hipoteczny to zazwyczaj kredyt mieszkaniowy, podczas gdy gotówkowy można wydać na dowolny cel konsumpcyjny. Kosz zarówno kredytu hipotecznego, jak i innych rodzajów, określa wskaźnik RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. To właśnie zwracając uwagę na ten parametr, możesz wybrać najtańszy kredyt hipoteczny lub gotówkowy. Oprocentowanie kredytu zależne jest zazwyczaj od konkretnej oferty banku. Warto śledzić te informacje, żeby móc wybrać najkorzystniejszą propozycję. Jeśli chcesz wziąć kredyt hipoteczny lub inny, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. Dzięki temu poznasz wszystkie szczegóły zarówno na temat kredytu hipotecznego, jak i innych rodzajów kredytów. 

  1. Rodzaje kredytów dla klientów indywidualnych
  2. Rodzaje kredytów hipotecznych
  3. Jak wybrać najbardziej opłacalny kredyt?

Rodzaje kredytów dla klientów indywidualnych

W życiu każdej osoby pojawia się czasami moment, kiedy przydatne są dodatkowe środki finansowe. Wśród kredytów przeznaczonych dla klientów indywidualnych wyróżnić można kilka rodzajów. Pamiętaj, że decydując się na kredyt hipoteczny podejmujesz zwykle zobowiązanie na wiele lat. Trochę inaczej rzecz ma się z kredytami gotówkowymi, które zawierane są często na krótszy okres czasu. Oczywiście jest to uzależnione od pożyczanej kwoty i szczegółów zawarcia umowy kredytu. Obok kredytu hipotecznego i gotówkowego, popularne są także kredyty samochodowe lub konsolidacyjne. Kwota kredytu zależy od zdolności kredytowej. Z kolei kredyt gotówkowy to atrakcyjna forma pożyczania pieniędzy z banku. Można wydać go na dowolny cel, niezależnie czy jest to remont mieszkania czy wymarzone wakacje. Wniosek o udzielenie kredytu gotówkowego można złożyć łatwo i wygodnie. Jeśli chcesz skorzystać z oferty własnego banku, często nie musisz nawet pojawiać się w oddziale w celu złożenia podpisu na umowie kredytowej. Cała procedura odbywa się w sposób online, co jest proste i wygodne. Jeśli chodzi o udzielenie kredytu hipotecznego, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. 

Kredyt hipoteczny - najważniejsze informacje 

Kredyt hipoteczny to zazwyczaj spore wyzwanie. Zakup wymarzonego domu lub mieszkania wiąże się zwykle z dużym nakładem finansowym. Nie zawsze zgromadzenie tak dużej ilości gotówki w krótkim czasie jest możliwe. Na szczęście skorzystać można z rozwiązania, jakim jest kredyt hipoteczny. Do tego potrzebny jest Ci wkład własny. Minimalny wkład własny nie może być niższy niż 10% wartości nieruchomości. Przed wzięciem kredytu hipotecznego warto mieć tego świadomość. Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny, najpierw musisz znać swoją zdolność kredytową. Następnie wypełnia się wniosek kredytowy. Po dokonaniu analizy kredytowej i ocenie zdolności kredytowej, bank podejmuje decyzje o udzieleniu kredytów hipotecznych. 

Jak wybrać najbardziej opłacalny kredyt?

Jak wybrać najbardziej opłacalny wśród kredytów hipotecznych? Podejmuje się to zobowiązanie na wiele lat, dlatego warto podjąć działania, które sprawią, że całkowity koszt kredytu będzie możliwie najniższy. Najważniejszy parametr to roczna stopa oprocentowania RRSO. Bardzo pomocny, jeśli chodzi o wybór konkretnego rozwiązania, jest ranking kredytów hipotecznych. W prosty i czytelny sposób pokazuje całą kwotę do spłaty kredytu i całkowity koszt kredytu hipotecznego. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.6µg/m3 PM2.5: 18.2µg/m3