Remonty ulic w Katowicach. Gdzie będą utrudnienia?

Komunikat prasowy MZ Ui M fot KAW 1

Redakcja

25 sierpnia, 2022

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczną się remonty kolejnych ulic w Katowicach. MZUiM informuje o remoncie na ulicy Obroki i budowie pełnowymiarowego pasa włączenia ulicy Ułańskiej do Chorzowskiej. Uwaga kierowcy, na ulicy Chorzowskiej ruch będzie zwężony do jednego pasa.

Choć remonty ulic bywają uciążliwe dla okolicznych mieszkańców, nie ma lepszego momentu niż wakacje na naprawy na drogach. Kiedy tylko podoba sprzyja, można kończyć kolejne inwestycje i poprawiać nie tylko wygląd ale i bezpieczeństwo na drodze. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach informuje, że zakończyły się procedury przetargowe na kolejne remonty dróg.  Przekazano teren wykonawcom, którzy - jeśli tylko warunki atmosferyczne będą sprzyjające - rozpoczną prace już w najbliższy poniedziałek.

Remontem objęta będzie ulica Obroki na odcinku od Wiśniowej do ul. Dulęby, zakres prac obejmować będzie wymianę istniejącej, zniszczonej nawierzchni na nową. Planowany termin realizacji, jeśli warunki atmosferyczna na to pozwolą, to 25 dni. Wykonawcą prac jest wyłoniona w przetargu firma ROMUS z Katowic, a wartość zamówienia wynosi prawie 1,25 mln zł.

W poniedziałek rozpocznie się także budowa pasa włączenia ul. Ułańskiej do ul. Chorzowskiej.  Zakres prac obejmować będzie wymianę istniejącej, zniszczonej nawierzchni na nową w ciągu ul. Chorzowskiej oraz wykonania korekty przebiegu ul. Chorzowskiej w celu uzyskania pełnowymiarowego pasa włączenia. Prace prowadzone będą w ciągu dnia pod ruchem z zawężeniem ul. Chorzowskiej do jednego pasa. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, roboty zakończą się w ciągu 30 dni. Wykonawcą jest wyłoniona w przetargu firma ROMUS z Katowic, a wartość zamówienia to prawie 
800 tys. zł. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.4µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3