Mężczyzna groził nastolatkowi z Ukrainy w autobusie

49 721485

Redakcja

25 sierpnia, 2022

Katowicka policja poszukuje nastolatka z Ukrainy, który padł ofiarą gróźb ze strony mężczyzny w autobusie miejskim. W obronie chłopaka stanęła kobieta, która była świadkiem zdarzenia.

Do zdarzenia doszło 9 czerwca 2022 roku w godzinach 16.25 -16.45 w autobusie komunikacji miejskiej linii nr 9. Kiedy kobieta była w autobusie, do pojazdu na przystanku „Brynów Centrum Przesiadkowe” wsiadł nastolatek, za którym wszedł agresywny mężczyzna ubrany w czerwone długie sportowe spodnie i czarną bawełnianą koszulkę z krótkim rękawem i okulary korekcyjne. Mężczyzna wyzywał nastolatka w bardzo poniżający, wulgarny, drastyczny sposób oraz groził mu ze względu na jego ukraińskie pochodzenie. Kiedy kobieta stanęła w obronie chłopca z Ukrainy, agresja została skierowana również wobec niej. Dzięki reakcji kobiety, chłopiec nie doznał fizycznej krzywdy ze strony agresora. Kobieta towarzyszyła chłopcu w podróżny do czasu przyjazdu na przystanek Ochojec Sadowa, gdzie wspólnie opuścili autobus. Agresor jednak wyszedł za kobietą i nadal jej groził.

Pokrzywdzona poinformowała o sytuacji katowicką Policję i złożyła zawiadomienie o popełnieniu przez mężczyznę przestępstwa. W toku prowadzonych czynności policjanci z Komisariatu IV Policji w Katowicach ustalili tożsamość podejrzewanego mężczyzny

- W związku z prowadzonymi czynnościami, zwracamy się z prośbą o zgłoszenie się pokrzywdzonego nastolatka z opiekunami prawnymi do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach w Katowicach w celu złożenia zawiadomienia o popełnionym na jego szkodę przestępstwie - informuje policja.

Chłopiec w chwili zdarzenia ubrany był w białą koszulkę z krótkim rękawem, kremowe krótkie spodnie, czarne buty sportowe z białym logo, przez rękę przewieszoną miał bluzę koloru biało-szarego i miał ze sobą plecak na kółkach.  

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.6µg/m3 PM2.5: 17.6µg/m3