Remont wiaduktu tramwajowego nad Wrocławską w Bytomiu. Zmiany dla kierowców

Remont wiaduktu bytom

Redakcja

7 kwietnia, 2023

Po świętach wielkanocnych rusza remont wiaduktu tramwajowego nad ul. Wrocławską w Bytomiu. Od 12 kwietnia w rejonie skrzyżowań ulic Wrocławskiej i Kolejowej, oraz Powstańców Warszawskich, Strzelców Bytomskich i Wrocławskiej zmieniona zostanie organizacja ruchu.

Prace na wiadukcie są częścią projektu przebudowy linii tramwajowej z centrum Bytomia do zajezdni w Stroszku. 

Zmiany dla kierowców w związku z remontem wiaduktu w Bytomiu

Remont wiaduktu w pierwszym etapie będzie się wiązał z koniecznością zmiany organizacji ruchu w rejonie skrzyżowań ulic Wrocławskiej i Kolejowej, oraz Powstańców Warszawskich, Strzelców Bytomskich i Wrocławskiej:

  • na ul. Wrocławskiej na wysokości budynku nr 7 zostanie wyłączony lewy pas jezdni /od strony Aresztu Śledczego/. Kierowcy jadący ulicą Wrocławską od strony CH Agora w stronę ul. Kolejowej będą mogli korzystać wyłącznie ze środkowego pasa jezdni, aby skręcić w ul. Kolejową;
  • na ul. Strzelców Bytomskich na wysokości skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawskich /w rejonie budynku przy nr 36/ wyłączony zostanie lewy pas jezdni umożliwiający skręt w ul. Wrocławską i dalej w ulicę Kolejową. To oznacza, że kierowcy, którzy będą chcieli jechać z ul. Strzelców Bytomskich w stronę ul. Kolejowej będą mogli korzystać tylko z prawego pasa ruchu;
  • na ul. Powstańców Warszawskich na wysokości Aresztu Śledczego zostanie wyłączony lewy skrajny pas ruchu umożliwiający dotychczas skręt w ul. Kolejową. Kierowcy jadący od strony ul. Powstańców Warszawskich w kierunku ul. Kolejowej będą mogli korzystać ze środkowego pasa ruchu, który umożliwi jazdę w kierunku ul. Wrocławskiej i Kolejowej.
remont wiaduktu wrocławska bytom

powiązane artykuły:

fot. UM Bytom
Lokalne 26 marca, 2023

W związku z kolejnym etapem przebudowy skrzyżowania ulicy Piekarskiej i Powstańców Śląski

fot. UM Bytom
Lokalne 25 marca, 2023

W poniedziałek, 27 marca rozpoczną się prace związane z przebudową drugiej podpory wiaduk

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.4µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3