Bytom: kolejne zmiany w organizacji ruchu pod wiaduktem na Zamłyniu

Wiaduktu na Zamlyniu

Redakcja

25 marca 2023

W poniedziałek, 27 marca rozpoczną się prace związane z przebudową drugiej podpory wiaduktu na Zamłyniu w Bytomiu. Jakie zmiany czekają kierowców i pieszych?

Jak będzie wyglądała nowa organizacja ruchu na Zamłyniu?

 Od 27 marca jezdnia pod wiaduktem zostanie zawężona do trzech pasów. Kierowcy jadący od strony Szombierek i Łagiewnik do centrum będą mogli korzystać wyłącznie z jednego pasa ruchu, który zostanie poprowadzony po torowisku tramwajowym. Kierowcy jadący od strony Szombierek będą mogli skręcić w stronę centrum wyłącznie z lewego pasa. Prawy pas jezdni ul. Zabrzańskiej będzie umożliwiał skręt tylko w stronę Łagiewnik i Świętochłowic. Spod wiaduktu od strony pl. Wolskiego będzie można pojechać nie tylko w stronę Szombierek, ale też Łagiewnik. Otwarty zostanie również środkowy pas ruchu na ul. Jagiellońskiej umożliwiający jazdę w stronę Łagiewnik.

Kierowcy, którzy będą chcieli dojechać od strony Łagiewnik do centrum, będą mogli korzystać również z przygotowanych objazdów. Dla kierowców jadących z Łagiewnik do centrum przygotowano objazd ulicami: Krzyżową, Starochorzowską i Chorzowską, zaś dla kierowców jadących do Krakowa, Opola i Wrocławia ulicami: Krzyżową, Starochorzowską, Chorzowską i al. Jana Pawła II.

tymczasowa organizacja ruchu na Zamłyniu

Prace zakładają wyłączenie z ruchu pieszego chodnika pod wiaduktem. Piesi, którzy będą chcieli przejść z ul. Miarki w stronę ul. Łagiewnickiej i Zabrzańskiej będą musieli korzystać z tymczasowego przejścia w rejonie dworca autobusowego.

Komunikacja publiczna będzie funkcjonowała bez zmian, tzn. linie autobusowe nr 92 i 201 będą nadal jeździły według zmienionych rozkładów jazdy.


powiązane artykuły:

Pozimowa naprawa dróg w bytomiu
Lokalne 24 marca 2023

W Bytomiu rozpoczęło się łatanie dróg po zimie. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia. <

Katowicka 32
Lokalne 22 marca 2023

Ponad 6,7 mln zł kosztował remont 10 kamienic oraz zagospodarowanie podwórek w kwartale ulic: Głę

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.1µg/m3 PM2.5: 6.3µg/m3